2021 YILINDA DÜNYA « Bursa'da Meydan

17 Eylül 2021 - 22:38

2021 YILINDA DÜNYA

2021 YILINDA DÜNYA
Son Güncelleme :

24 Aralık 2020 - 7:43

313 views
reklam

Her şey 2019 yılında önce suratımıza ekonomik anlamda kalas yememizle başladı…

Biz dersimizi alamadığımız için, 2020 yılında o kalas balyoza dönüştü. Pek çok astrolog için dönüşüm yılı olarak tanımlanan 2020, aslında balyoz yeme yılıydı. Corona ve ekonomik sıkıntılar balyozun kendisini gösterme şekliydi.

Asıl dönüşüm 2021 yılıyla başlıyor, ama tamamlanmıyor. Sonraki yıllarda yaşayacağımız dönüşümlerin başlangıcı 2021 yılı aslında. Yani 2020 kapanıştı…

2021 yılında da gökyüzünde sert ama hayatımıza önemli değişimler getirecek görünümler var. Bu yazımda, aylar bazında dünyayı etkilemesi muhtemel olaylara dair genel bir yıl değerlendirmesi yapacağım.

2021 OCAK => 6 Ocak’ta Mars’ın Boğa burcuna geçmesi ve ilerleyerek Boğa’daki Uranüs-Lilith belalı kavuşumuna yetişmesiyle beraber; 15 Ocak’tan sonra dünya çapında halk ayaklanmaları ve iç savaşlar bekliyorum. Sebep, elbette Corona’ya bağlanan global ekonomik çöküş olacak gibi görünüyor. Dünyadaki genel gidişatla ilgili bazı gerçeklerin insanlardan saklanması ve halkların gerçekleri görememe etkisi de oldukça baskın bu süreçte. Global çaplı halk ayaklanmalarını bastırmak adına, dünya liderleri dini otoritelerden destek almayı seçebilirler. Ama sonuç düşündükleri gibi olmayabilir. Kripto para, 5G gibi teknolojiyle ilgili büyük dönüşümlerin başlatılmasının iyiden iyiye gündeme geleceği bir dönem olma ihtimali yüksek Ocak ayının. Corona aşısının uygulanmaya başlamasının da 10 Ocak sonrasında iyice hızlanacağını ve Haziran ayının sonuna kadar da gündemimizde olacağını düşünüyorum. Ocak ve Şubat ayında, global ekonomik krizin etkilerini hafifletmek için, dünya çapında elektrik kesintileri gündeme de gelebilir.

2021 ŞUBAT => Şubat-Haziran arasındaki süreçte, teknolojik konularda sert değişim rüzgarları tüm gücüyle esmeye devam edecek gibi duruyor. Birtakım alt yapı eksikliklerinin tamamlanarak; 5G ve kripto paraya geçiş hazırlıklarının yapılacağını düşündüğüm 1-20 Şubat arasında dünya borsaları kapatılabilir ya da kripto paraya geçişle ilgili bir yol haritası ve planlama ortaya konabilir. Şubat ayı boyunca hazırlığı yapılacak olan teknolojik başlangıçların iyi kritik edilmeden yapılmasından kaynaklı olarak, sonlarının düşünüldüğü kadar iyi olmama ihtimali yüksek. Ama gelecekte bununla ilgili zararların telafi edilme ihtimali yine de var. Şubat ayında da insanlıktan gizlenen ve halkların göremediği bazı durumlar mevcut halen. Özellikle Corona yayılımı ve aşı uygulaması ile ilgili halktan bazı gerçeklerin saklanıyor olması oldukça olası Şubat ayında. Dini otoriterler de halkın kandırılması konusunda dünya liderlerine destek çıkamaya devam edecek gibi görünüyor bu süreçte. Bu sebeple, özellikle Şubat-Mart aylarında dini otoritelere karşı çıkma ve dinde reformizasyon isteği tüm dünyada hissedilecektir.

2021 MART => 2020 yılında Ay düğümleri İkizler-Yay hattında iken meydana gelen toplam 5 adet tutulma, Mart-Mayıs arasında tetikleneceği için; bu 3 ay oldukça fazla gündemimiz olacaktır dünya çapında. Yılın başından beri konuşulan teknolojik başlangıçların yapılabilmesi için eskinin tam olarak bırakılması yönünde karar verileceği dönem Mart ayı olacak gibi görünüyor. 13 Mart civarında, dünya çapında aşırı yağışlar, su baskınları ve seller de görülebilir. Hatta meydana gelecek su felaketleri yüzünden, dünya çapında tarım alanları zarara uğrayabilir, ürünlerin telef olmasından kaynaklı olarak ciddi bir yiyecek kıtlığı baş gösterebilir. 26-31 Mart arasındaki süreçte, hazırlığı yapılan teknolojik gelişmelere uyum sağlayamadığı için iflas eden, elindeki gücü kaybeden kişi ve küçük-büyük şirketlerle ilgili haberler alabiliriz. Bence teknolojiyle ilgili olarak eski sistemlerin ve yöntemlerin silinip, yerini yeni sistemlere bırakmaya başlayacağı bir dönem Mart’ın son haftası.

2021 NİSAN => Dünya çapında engel olunamayan doğa olayları (özellikle kıyılarda meydana gelen depremler ve yol açacakları tsunamiler gibi) Nisan ayı ortalarından itibaren etkili olabilir. Doğa olaylarının ve gıda kıtlığının yapacağı global etkiler sebebiyle, özellikle bilim otoritelerinin de dünya çapında uygulamaya konmaya çalışılan teknolojik gelişmelere destek olması muhtemel Nisan-Mayıs aylarında. Mart ayında başlaması muhtemel gıda kıtlığı, gıda konusunda önemli değişikliklerin yapılmasını öngören çeşitli uluslararası anlaşmaların yapılmasına zemin hazırlayabilir. Mart’ta başlayan, dünya çapındaki büyük şirket iflasları Nisan ayında da katlanarak artacak gibi görünüyor. Ayrıca bazı dünya liderlerinin konum kaybetmesi de olası. Kripto para geçişinin bazı ülkelerde denenmeye başlayacağını, hatta pilot bölgeler belirleneceğini düşünüyorum Nisan ayında.

2021 MAYIS => Eski teknolojilerle ilgili bazı problemlerin ön plana çıkacağı ve artık bunların bırakılmasının şart olarak görüleceği bir dönem başlıyor Mayıs ayıyla beraber ve etkisi Ekim ayına kadar da sürecek. Ama bir o kadar da buna karşı çıkanlar olacak bu ay. Dünya çapında Mart ayında başlayan dini reformizasyon isteğine karşı fanatik dini grupların, dengesiz dini liderlerin coşturmasıyla buna karşı çıkmaları gündeme gelebilir ayrıca. Dünya halklarının kendi aralarında din sebepli çatışmaları söz konusu olabilir Mayıs sonlarına doğru. Hatta bu yüzden, Nisan ayı itibariyle gücünü kaybeden bazı dünya liderlerinin devrimle alaşağı edildiğini görebiliriz. Uluslararası politikada gergin durumlar da ortaya çıkabilir. Mayıs sonu itibariyle, dünya çapında altının ons fiyatı uçuşa geçebilir.

2021 HAZİRAN => Yılın ilk yarısına göre nisbeten sakin denebilecek bir dönem. Mayıs sonunda başlayan altın yükselişi, Haziran ayında da devam edebilir. Dünya çapındaki dinsel çatışmalar Haziran ayının ilk 3 haftasında da devam edebilir. Hatta kazanan taraf dini fanatiklermiş gibi olabilir de. Haziran sonundan itibaren, dünya çapında Corona aşısının uygulanması ciddi bir yayılım göstermiş olacağından; “Corona artık azaldı, daha rahat olabiliriz” gibi açıklamalar yapılabilir. Kısıtlama tedbirleri gevşetilebilir. Ama tam olarak bitmeyecektir yine de Corona.

2021 TEMMUZ => Temmuz ayı da çok aktif bir ay değil. Corona’nın azaldığının açıklanmasıyla birlikte, sağlık teknolojileriyle ilgili olarak eski teknolojilerin bırakılması gerektiği konuşulmaya başlanabilir ve ayın gündemini sağlık teknolojileri oluşturabilir.

2021 AĞUSTOS => Kripto para geçişinin ilk pilot uygulamalarının başlatılacağına inandığım Nisan ayının değerlendirileceği zaman Ağustos ayı olacak bence. Hatta dünya çapında kripto parayla ilgili yeni uluslararası anlaşma ve sözleşmeler yapılabilir.

2021 EYLÜL => İnsanlar arasındaki ilişkilerin duygulardan uzak, sadece çıkarlar doğrultusunda ilerleyeceğini düşündüğüm bu dönemde; sahte bir kibarlıkla sürdürülen tüm ikili tüm ilişkiler ve ortaklıklar testten geçecek gibi görünüyor. Uluslararası politikada da benzer etkiler var. Corona’nın gerçek sebepleri, kimin tarafından dünyaya salındığı, dünyada olup biten ne varsa bunların kimin sorumluluğunda olduğu gibi durumlar ortaya çıkabilir Eylül ayında.

2021 EKİM => Eylül ayındaki açığa çıkma enerjisi Ekim ayında da devam edecek. Ama defa ortaya gerçekler yüzünden meydana gelen uluslararası politik krizleri önlemek adına bir araya gelebilir dünya liderleri. Dini reformizasyon, teknolojik ve bilimsel gelişmeler konusunda daha ilerlenebilir olunacak bir dönemden geçilecek bence Ekim ayında.

2021 KASIM => Kasım ayında özellikle kripto para, internet ve diğer teknolojik-bilimsel konularda değişim rüzgarları esmeye çalışsa da dini baskı buna karşı son kozunu kullanmaya çalışabilir. Kasım ayı dini otoritelerin arka planda işler çevirmesinin olası olduğu bir dönem tüm dünya çapında. Dengesiz davranan bazı dini liderler ve söylemleri Kasım ve Aralık ayına damga vuracak gibi görünüyor.

2021 ARALIK => Yılın kapanışı oldukça ilginç. Teknolojik gelişmelerin zorla uygulamaya konacağı bir dönem Aralık ayı. 23 Aralık’a kadar dini figürlerden ve de akademik çevrelerden gelecek tüm tepkilere karşı, kripto para ile ilgili önemli kararlar alınacak ve 2022 başlarında dünya çapında kripto paraya geçiş gerçekleşecek gibi görünüyor. Dini reformizasyon konusunda 2021 yılı başında başlayan dünya çapındaki süreç, 28 Aralık 2021 sonrasında ve 2022 yılı boyunca dini inançları farklı bir boyuta taşımaya başlayacaktır.

Göreceğiniz üzere 2021 de çok kolay bir yıl değil. Köhne alışkanlıklardan ve inançlardan kurtulabileceğimiz, zorlu ve yepyeni başlangıçlara doğru adım atabileceğimiz bir yıl!

İnsani değerlerin mecburen daha fazla ortaya çıkacağını, bilimsel anlamda çok büyük teknolojik gelişmelerin yaşanacağını söylemek mümkün. E-ticaret çok daha yaygın hale gelerek, sanayi ve ticarette ezber bozacak değişimler yaşamamız da oldukça olası.

Ama bunu yaparken de bir hayli zorlanacağız gibi görünüyor. Çünkü değişim kolay yapılabilen bir şey değildir! Karşı çıkışlar ve bağımlılıklar buna engel olmak isteyecektir elbette!

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam