CHP’Lİ VEKİLDEN YASSIADA ÇÂĞRIŞIMI « Bursa'da Meydan

29 Kasım 2021 - 00:01

CHP’Lİ VEKİLDEN YASSIADA ÇÂĞRIŞIMI

CHP’Lİ VEKİLDEN  YASSIADA ÇÂĞRIŞIMI
Son Güncelleme :

07 Mayıs 2021 - 11:05

171 views
reklam

Gün geçmiyor ki bir CHP’li, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan sözler söylemesin. Bu sözler normal eleştiri sınırları içinde kalmıyor. Daha ziyade darbe tehdidi içeriyor. Bunun sebebi de; normal yoldan iktidara gelemeyeceklerini anlayanların darbe ile Erdoğan’ı korkutmak istemeleridir. Sık sık bu yola başvuruyorlar. Geçenlerde CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç bu yönde bir konuşma yapmış ve büyük tepki toplamıştı. Son olarak da CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan çok büyük hakaretlerde bulundu.

***

CHP’li vekil Erdoğdu Erdoğan’ı vatan hainliği ile suçladı.

Erdoğan’ın vatan hainliğinden yargılanması için ne gerekiyorsa yapacağını ve bu yargılamanın da TRT’den canlı olarak yayınlanacağını iddia etti.

Bu sözleri ile de rahmetli Menderes’in Yassıada duruşmalarını çağrıştırdı. O zaman da Yassıada duruşmaları TRT radyolarından yayınlanarak millete korku salınıyordu.

Bu klâsik bir CHP zihniyetidir. Bunlar meşru seçimlerle iktidara gelemeyeceklerini bildikleri için devamlı olarak askeri darbelerden medet ummuşlardır. Şimdi de durum aynıdır. CHP demokrasi ve milli irade anlamında bir arpa boyu yol alamamıştır. CHP sözcülerinin kalkıp halen darbe tehditlerinden bahsetmeleri utanılacak bir durumdur. Amiraller bildirisinin altında da bu sakat zihniyet yatmaktadır.

CHP milli iradeye saygıyı öğrenmelidir. Aksi halde daha sittin sene iktidara gelme şansı yoktur.

Erdoğan Türkiye’deki darbeci zihniyetin ve CHP’nin de başına belâ olmuştur. Çünkü milli iradenin ortak istek ve arzuları istikametinde hareket etmektedir. Böylelikle 20 seneye yakındır millete hizmet etmekte ve milletten yoğun destek almaya devam etmektedir.

CHP’li milletvekili neye istinaden Erdoğan’ı yargılatacakmış sormak lâzım.

Bu vatana en çok hizmet eden birisini vatan hainliğinden yargılamak züğürt tesellisi gibi bir şeydir.

Eğer birilerinin yargılanması gerekiyorsa bunlar HDP ile ahbap çavuş ilişkisiyle hareket edenlerdir.

***

CHP’lilerin Erdoğan’ı yargılatmayı düşünecekleri yerde milletin gönlüne girmeyi denemeleri gerekir.

Milletin dertleriyle dertlenmeleri, çözüm yolları bulmaları lazım.

Sadece Erdoğan’a hakaret etmekle iktidar olunmaz.

 

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam