İKİ BAŞKAN TEK HEDEF « Bursa'da Meydan

18 Ekim 2021 - 04:42

İKİ BAŞKAN TEK HEDEF

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar “kentsel dönüşüm” ana teması ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Bursa’nın nüfus yoğunluğu bakımından en büyük iki ilçesi olan Osmangazi ve Yıldırım’ın ana sorunla

İKİ BAŞKAN TEK HEDEF
Son Güncelleme :

29 Ekim 2014 - 10:50

15 views
reklam

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali ve Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar “kentsel dönüşüm” ana teması ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Bursa’nın nüfus yoğunluğu bakımından en büyük iki ilçesi olan Osmangazi ve Yıldırım’ın ana sorunlarının başında gelen kentsel dönüşüm için “ortak akıl” çerçevesinde hareket etme kararı alan Edebali ve Dündar’ın bundan sonra işbirliği içinde olması gelecek adına umut verici…

Yıldırım Belediyesi Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi’nde yapılan toplantıda Yıldırım bölgesinde yer alan ve kentsel dönüşüm projesi kapsamında yenilenecek olan mahallelerin yanı sıra Osmangazi Belediyesi sınırları içerisindeki “Soğanlı Kentsel Dönüşüm” projesi mercek altına alındı.

Göreve geldiği günden beri tabir-i caizse arı gibi çalışan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, kentsel dönüşüm konusunda sağlam adımlar atmaya devam ediyor. Toplantının gerçekleştiği Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi bunun en yeni örneklerinden biri.

Türkiye’de kentsel dönüşüm projelerinin belki de en zor hayata geçeceği bölgelerden biri olan Yıldırım’da sadece binaları yıkarak başarılı bir dönüşüme imza atılacağını düşünmek tamamen hayalcilik olur. Bunun farkında olan İsmail Hakkı Edebali’de her fırsatta kentsel dönüşümün aynı zamanda zihinsel bir dönüşüm ile mümkün olacağını söylüyor. Edebali’nin bu vizyonda olması da Yıldırım için büyük bir şans..

Sadece eski binaları yıkarak yenilerinin yapılması zaten “dönüşüm” değil bir “yenileme”dir. Mevcut belediye başkanı da bu bilinçte olduğu için Yıldırımlıları gerçek manasıyla “yeni bir hayat” bekliyor diyebiliriz.

Ancak bir japon atasözünü hemen sizlere hatırlatmak isterim; “Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmez

Başta Yıldırım halkı olmak üzere tüm paydaşların kentsel dönüşüm için Edebali’ye koşulsuz destek olması gerekiyor. Mutlaka birtakım zorluklar ve sıkıntılar olacaktır. Ancak sağlam hedefleri olan ve ne yapacağını bilen bir belediye bunların da üstesinden kolayca gelecektir.

TOKİ, 240 AY VADE İLE İŞYERİ SATIŞINA BAŞLIYOR

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), beklenen açıklamayı yaparak konut ve işyeri satışı için çalışmaların başladığını duyurdu.

İstanbul, Ankara, Trabzon, Bursa, Balıkesir, Diyarbakır, Kayseri ve Malatya gibi büyükşehirlerin de aralarında bulunduğu 38 ilde, 156’sı iş yeri 32’si konut olmak üzere 188 taşınmazı satışa çıkaran TOKİ yılın son çeyreğinde gerçekleştireceği bu satış ile elindeki stoğu ciddi bir oranda azaltmayı planlıyor.

Bursa Nilüfer, Orhangazi ve Yıldırım ilçelerinde yedi işyerini satışa sunacak olan TOKİ, aynı zamanda Bursa Nilüfer Kayapa’da yer alan işyerlerini yüzde 10 peşin 240 ay vade ile satışa sunacak.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam

BENZER HABERLER

reklam