O tek başına “MUHALEFET” « Bursa'da Meydan

30 Eylül 2022 - 07:00

O tek başına “MUHALEFET”

O tek başına “MUHALEFET”
Son Güncelleme :

01 Ağustos 2022 - 9:00

541 views

Bursa gibi bir şehirde yaşayan siyasetçinin Bursa’dan yana tavır alması hatta kent kimliğini avazı çıktığı kadar seslendirmesi kadar doğal bir şey yoktur.

Bursa konuşmalıdır.

Şehir yerel künyesini her yere duyurmalı kendini daha fazla tanıtmaya gayret etmelidir.Suskunluğun hakim olduğu yerlerde insanları rahatsız eden,inciten tavırlar at koşturur..

Bunu ister muhalefet anlayışı ile isterse Bursa sevdası ile yapın..Önemli olan muhalefet anlayışının Bursa’ya sağlayacağı katkı dır.

Bir önceki dönemde MHP’den meclis üyeliği yapan Cemil Aydın’ın bugün ortaya koyduğu misyon sanırım her kesimden takdir topluyor.

Tek başına “Muhalefet” Cemil Aydın.

Elinde kamerası adım adım Bursa’yı dolaşıp tespit ettiği aksaklıkları sosyal medya üzerinden paylaşarak çözüm bulmaya çalışıyor..Öneriler getiriyor. Tecrübelerini toplumla paylaşıyor.

İşte Cemil Aydın’dan ard arda gelen önerilerden sadece bir tanesi..Kent meydanından sonra Eski Gemlik yolu caddesini mercek altına almış Cemil Aydın..

Ve şu ifadeler kullanarak çözüm bulunmasını istiyor;

“Osmangazi ve Bursa’mıza yakışmıyor.

Eski Gemlik Yolu Caddesi.

Namık Kemal, Gülbahçe ve Atıcılar bölgesini kapsayan ana arter.

Deyim yerindeyse Bursa’nın merkezi.

Bazı bölümlerinde kaldırımı olmayan, bazı yerlerde bir metre kaldırımı olan, bir metrelik kaldırımda otobüs durakları bulunan ve her an kazaya muhatap olacak duraklarda araç bekleyen yolcular.

Bir metrelik kaldırımın tam ortasında elektrik direkleri.

Caddenin ortasından yürümek zorunda olan yayalar.

Oto tamirhanelerinden direkt  caddeye çıkan araçlar. Yaya ve seyir halindeki  araçlar ile ansızın karşılaşmalar.

Çekme mesafelerinin ihmal edildiği, ek çıkma binaların kondurulduğu cadde.

Trafik yoğunluğunun her daim yaşandığı Eski Gemlik Yolu Caddesi.

Dönüşüme her yönüyle ihtiyaç duyulan fakat yıllardır hiç bir hazırlık ve çalışma yapılmayan cadde ve bölge için yerel yönetim erklerini 1/5000 nazım ve 1/1000 lik uygulama planlarını revize etmeye ve gerçek bir dönüşüm için gereğini yapmaya davet ediyorum.”

Önerisini fotoğraflarla süslemiş Cemil Aydın..

Umarım dikkate alınır ve gereği yapılır..

Burada dikkat çekmek isteğim konu ise “Muhalefet” anlayışı…

Elbette birileri konuşacak,birileri de bunu yazarak gündeme getirip çözüm noktasında ön ayak olacak.Bu günümüzün bir dayatması olarak karşımıza çıkıyor.

Bursa’ya yıkıcı muhalefetin değil Cemil Aydın gibi yapıcı muhalefet fayda sağlar.Sosyal medyanın da katkılarıyla bir hayli yol kat eden Cemil Aydın, yanlışlar karşısında fikrini açıkça ifade edebiliyor,sesini yükseltiyor…Kısaca o cesareti kendisinde bulabiliyor..

Alkışlıyorum Cemil Aydın’ı…

Şimdilik siyasetten uzak bir duruş ortaya koyuyor..

Geleceğimiz için

Bursa için..

 

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam