Osmangazi’den Yunuseli’ye Büyük Yatırım « Bursa'da Meydan

19 Eylül 2021 - 13:57

Osmangazi’den Yunuseli’ye Büyük Yatırım

Batı’ya doğru genişleyen Bursa’nın hızla gelişen bölgelerinden biri olan Yunuseli’nin değeri artmaya devam ediyor.

Şehir merkezine ve sanayi bölgelerine yakınlığının yanı sıra, çevre düzenlemesi ve yeni yapılan konutlar ile gelişmekte olan bir bölge ol

Osmangazi’den Yunuseli’ye Büyük Yatırım
Son Güncelleme :

08 Nisan 2015 - 12:30

18 views
reklam

Batı’ya doğru genişleyen Bursa’nın hızla gelişen bölgelerinden biri olan Yunuseli’nin değeri artmaya devam ediyor.

Şehir merkezine ve sanayi bölgelerine yakınlığının yanı sıra, çevre düzenlemesi ve yeni yapılan konutlar ile gelişmekte olan bir bölge olan Yunuseli’de Osmangazi Belediyesi tarafından yapımı devam eden bulvar projesinde sona gelindi.

Bölgenin ulaşım sorununa büyük ölçüde çözüm olacak 40 metrelik bulvar’da, 4.5 metrelik yaya kaldırımı, bisiklet yolları, emniyet bandı ve otopark cepleri bulunuyor. Bursa’nın en gelişmiş caddelerinden biri olacak bulvar aynı zamanda Yunuseli içinde yeni bir dönemin başlangıcı olacak.

Son yıllarda hızla artan konut üretiminin merkezlerinden biri olan Yunuseli’de kentin önemli caddelerinden birinin bulunması buradaki birçok gayrimenkule de katma değer sağlayacak. Sosyal yaşamında artması ile değerine değer katacak Yunuseli’nin bu denli gelişmesinde Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ında payı oldukça fazla.

Öyle ki bu yöndeki bir çalışmayı yakından inceleyecek olursak Türkiye’ye örnek teşkil edecek bir planlama olduğunu rahatlıkla görebiliriz.

Gün geçtikçe artan kent merkezinde nüfusa alternatif bölgeler üretmek ve bu bölgelere yatırım götürmek gerçekten önemli bir meziyet. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı bu açıdan tebrik etmek gerekiyor. Fotoğrafa bir bütün olarak bakmalı ve ortaya çıkan bu tablonun gelecek adına ne kadar önemli bir tablo olduğunu hep birlikte görmeliyiz.

İNŞAAT SEKTÖRÜNDE BÜYÜME HEDEFİ % 5

Türkiye İnşaat Malzemeleri Derneği tarafından düzenlenen “gündem buluşmaları” organizasyonu sektörün önde gelen isimlerin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda ortaya çıkan görüşler ise inşaat sektörünün geleceğinin pozitif olduğu yönündeydi.

Yıl bazında alımı gerçekleşen konut ve konut dışı bina yapı ruhsatlarının bir dönem sonraki inşaat harcamaları için önemli bir gösterge olduğunun altını çizen sektör temsilcileri 2014 yılında yüzde 24,3 oranında artan yapı ruhsatlarının sektör adına sevindirici bir gelişme olduğu konusunda görüş birliğine vardı.

Ruhsat alımının bu denli yükselişe gelişi haliyle yeni inşaatların başlayacağının en büyük göstergesi !

Şubat ayında da konut satışlarının yüzde 15 oranında yükseldiğini de göz önüne alırsak, geçen yıl bu dönemleri durgun olarak geçiren inşaat sektörü 2015 yılına iyi bir başlangıç yaptı diyebiliriz…

2015 yılının ilk çeyreğindeki bu olumlu havanın yılın tamamında hakim olacağı inancı da neredeyse tüm sektörün hemfikir olduğu bir konu…

O yüzden inşaat sektörünün yüzde 5 gibi bir büyüme hedefi koyması gerçekleşebilir bir hedef diyebiliriz.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam

BENZER HABERLER

reklam