Umut gönüllülerinin umudu 2015 « Bursa'da Meydan

17 Eylül 2021 - 10:35

Umut gönüllülerinin umudu 2015

Okurlarımdan bazen eleştiri alıyorum. AK Parti ile MHP’yi sürekli yazdığımı, CHP’yi ise ara sıra yazdığımı belirterek, ana muhalefet CHP’yi daha sık yazmamı istiyorlar.

Bizim meslekte, birilerine yaranmak gerçekten güçtür. Çünkü, ne yazarsanız yazın,

Umut gönüllülerinin umudu 2015
Son Güncelleme :

22 Kasım 2014 - 10:32

15 views
reklam

Okurlarımdan bazen eleştiri alıyorum. AK Parti ile MHP’yi sürekli yazdığımı, CHP’yi ise ara sıra yazdığımı belirterek, ana muhalefet CHP’yi daha sık yazmamı istiyorlar.

Bizim meslekte, birilerine yaranmak gerçekten güçtür. Çünkü, ne yazarsanız yazın, ayağına, dokunan, yaptığı iş zedelenen veya yapacağı projeleri elinden kayıp gidenler bizlere düşman kesiliyorlar. Ismarlama yazı yazanlar, el üstünde tutulurken, gerçekleri belgeleriyle ortaya koyup yazanların yazıları bazen gazete sayfalarında bile yer almıyor. Birileri ilan-reklam silahı ile engel oluyorlar.

Yani, İsa’ya da Musa’ya da yaranmak gerçekten çok zor bizim meslekte.

Dün karşılaştığım CHP’li arkadaşım, 2015 seçimlerinde başarılı olacakları ve tek başına CHP’nin iktidar olup, halkın emanetini Ak Parti’nin elinden alacağını söyledi.

Kendisine hayırlı olsun dileğinde bulundum.

Sonra, işe geldiğimde CHP neler yapmış? Diye araştırmaya başladım. Bursa’da iki gün önce Yıldırım ilçe başkanı Güner Aklan, Cumalıkızık’ta basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında buluşmuş.

Başka parti örgütünden ses seda yok.

Sonra, genel haberlere baktım.

CHP genel başkanı Kemal Kılıçdarnoğlu, İstanbul’da. Çalışıyor. Haber merkezlerine ulaşan bilgilere göre, ‘Umut Gönüllüleri Projesi” kapsamında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Telekonferans sistemi ile Trabzon’a canlı bağlantı gerçekleştirerek genel seçimler için bir anlamda Trabzon’da startı verdi.

Kılıçdaroğlu, seçim çalışmalarında partililere başarılar diledi. CHP Trabzon İl Başkanı Yavuz Karan ise İstanbul’daki toplantıya canlı bağlantıyla katılarak, proje kapsamında partililerle birlikte kapı kapı dolaşacaklarını ve partilerinin projelerini halka anlatacaklarını belirtti.

CHP’nin 2015 Haziran ayında yapılacak olan milletvekili genel seçimleri öncesinde umut bağladığı Umut Görevlilerinin de neler yapacaklarını böylece öğrenmiş olduk.

Siyaset iddia işi. İddialı olmak çok güzel.

Ama, halkın da ana muhalefeti iktidar yapabilmesi için bazı önemli gelişmeler görmesi gerekiyor.

Öğle saatlerinde Kapalıçarşı’da esnaf arkadaşlarla beraber, Cuma namazı çıkışında sohbet ettik. Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarıyla yenilenen, zemini değişen, çatısı tekrar yapılan çarşı esnafı, Bursa’da yerel yönetim çalışmalarından memnun. Gelen müşterilerine soruyorlarmış, bir anlamda halkın n9abzını tutmaya çalışıyorlar. “Bursa nasıl?” diye.

Aldıkları cevap, Bursa’nın hızla kabuk değiştiren, yenilenen ve sorunları kısa zamanda çözümlenmeye başlanılan, bazı sorunları içinde projeler üretilmesi gereken bir şehir olarak görülüyormuş.

Yani, muhalefet buradan bence kendisine ders çıkarmalı.

Kapalı kapılar ardında, hep kendi düşüncesinde olan ve kolunu kesip yok etsen dahi, oyunu CHP’ye vereceğini söyleyen seçmenlerin bulunduğu salonlarda politika yapmak yerine, biraz halkın içine girip, halkın neleri isteğini, neleri istemediğine bir bakmaları gerekiyor.

Halka yönelik, AK Parti iktidarının uyguladığı politikalara alternatif yaratacak projeler üretmeleri ve açıklamaları gerekiyor.

Ekonomide işadamları ve yatırımcılara güven vermeleri gerekiyor.

Dar gelirli ailelere, özellikle de işçi kesimine güven vermeleri gerekiyor.

Yoksa, oyları hep yerinde sayar.

Nitekim, CHP’nin özel bazı uygulamalar yaptıkları, muhalefet ve bazı rant cepheleriyle anlaştıkları ve bu oyları topladıkları seçim bölgeleri dışında neden başarılı olamadıklarını kontrol etmeleri gerekiyor.

Umut etmek güzel. Umutlar olmasa zaten yaşamın bir anlamı kalmaz.

Vekil Erdemir’e tebrikler

Yazıma CHP ile başladım, CHP ile bitireyim.

Ana muhalefet Cumhuriyet Halk Partisi içinde gerçekten başarılı, gerçek kariyer sahibi ve halka hizmeti düşünen siyasetçilerimiz de var.

Bursa milletvekili Akyan Erdemir, gerek gençliği gerekse akademik çalışmaları nedeniyle toplumun pek çok kesiminden tebrik alıyor.

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği’nin 1981 yılından bu yana düzenlediği Dünyanın En Başarılı On Genci yarışmasının Türkiye ayağı olan Türkiye’nin En Başarılı On Genci yarışmasını Siyaset, Hukuk ve Kamu Yönetimi alanında CHP Bursa milletvekili Aykan Erdemir kazandı.

Türkiye’de bu sene yirminci kez düzenlenen yarışmada, siyasetten iş dünyasına uzanan 10 farklı alandaki çalışmalarıyla öne çıkan ve yaşları 18 ile 40 arasında değişen Türkiye’nin en başarılı gençleri ödüllerini aldı. Daha önceki yıllarda Nasuh Mahruki, Tan Sağtürk ve Şafak Pavey gibi isimlerin aldığı ödülün birincileri, akademi, siyaset, sanat ve iş dünyasında Türkiye’nin en başarılı isimlerinden oluşan bağımsız jüri tarafından belirlendi.

Vekil Akyan Erdemir’i tekrar tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.

Kesilen ağaçlar Konuralp Başol’u üzdü

Bursa’nın sayılı tıp adamları arasında yer alan Dr. Konuralp Başol, dün bir e-mail gönderdi. Kendisiyle pek çok dernekte ve sosyal yardım kuruluşlarında beraber hizmet ediyoruz.

Fikirleri ve çalışmalarını sürekli takdir ederim.

Çekirge’de bulunan Konur Tıp Merkezi’nin bahçesindeki ağaçların kesildiğinden dert yanıyor. Komsu parseldeki apartmanın görevlilerince, kendi şahsi mülkündeki ağaçların, kendilerine haber verilmeden kesilmesine üzülmüş.

Osmangazi’de hızlı betonlaşma, şehirleşme nedeniyle yüz metrekarelik çocuk oyun sahası açabilmek için belediyenin milyonlarca istimlak yapmak zorunda kaldığı bir dönemde, özel mülkiyet içindeki ağaçların, ilgisiz kişilerce kesilmesinin izahını merak ediyorum.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam

BENZER HABERLER

reklam