YENİ TÜRKİYE « Bursa'da Meydan

17 Eylül 2021 - 22:45

YENİ TÜRKİYE

YENİ TÜRKİYE
Son Güncelleme :

23 Aralık 2020 - 9:52

151 views
reklam

Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana ve Atatürk’ten sonra Türkiye maalesef ezik politikacılar tarafından yönetilen  bir ülkeydi ve birçok alanda dışarıya bağımlıydı. Hatta o kadar ki; Kurtuluş Savaşı’ndan sonra bir takım insanlar İngiliz mi Amerikan mı mandası olunmasını bile tartışıyordu. Tam da bu noktada Atatürk “Bağımsızlık benim karakterim” diyecek ve yeni Türkiye bu temel esasa göre şekillenecekti.

***

Atatürk’ten sonra İsmet İnönü zamanında millet fakru zaruret içinde kıvranıyordu. İnönü kendini milli şef ilan etmiş, paralardan Atatürk’ün resmini kaldırıp yerine kendi resmini basmıştır.

İnönü zamanında ezan Türkçe okunmaya başlamıştı( Bugün de CHP’li İstanbul Belediyesi’nin düzenlediği Şeb-i Aruz programında erkek kadın birlikte sema yapıp Türkçe Kur’an-ı Kerim okunmuştur. Demek ki yıllar sonra da CHP aynı CHP.

Menderes zamanında millet biraz soluk almış, manevi değerlere önem verilerek ezan tekrar orjinal haliyle okunmaya başlanmıştır. Menderes’in halkın değerleri ile barışık birisi olması başta CHP olmak üzere bir kısım güç odaklarını harekete geçirmiş ve neticede milletin helâl oyları ile seçilmiş olan Menderes haksız yere idam edilmiştir. Maalesef bu durum karşısında millet en ufak bir karşı duruş gösterememiştir.

Aynı durumu 12 Mart 1971 muhtırasında ve 12 Eylül 1980’deki askeri darbesinde de göremedik.

Ancak 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde işler değişmiş ve milletimiz tankların önüne yatmasını bilmiştir.

Artık başta Menderes veya her darbede şapkasını alıp giden Demirel yoktur. Başta bu sefer Recep Tayyip Erdoğan vardır ve o milletine güvenmiştir. Millet de ona güvendiği için meydanlara koşmuş ve seçip başa getirdiği liderini darbecilere yedirmemiştir.

15 Temmuz bir milattır.

CHP+Ordu= İktidar anlayışına vurulmuş büyük bir darbedir

Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Ne yurt dışındaki güçler ve ne de yerli işbirlikçileri amaçlarına ulaşamayacaklardır.

Hiçbir alanda Türkiye eski Türkiye değildir.

Hem demokrasi alanında ve hem de diğer alanlarda Türkiye çok gelişmiştir.

Bugün Türkiye bölgesinin süper gücü, dünyanın en itibarlı ülkelerinden birisi olmuştur. Türkiye’ye rağmen adım atmak imkansız hâle gelmiştir.

Sanayide, ulaşımda, sağlıkta, eğitimde Türkiye çok büyük reformlar yapmıştır.

Avrupa ile aramızdaki makas gitgide kapanmış, hatta bazı alanlarda Avrupa’yı geçmişizdir.

***

Türkiye son 18 yıldır kendi kabuğunu kırmıştır. Dünya milletler yarışında itibarlı bir yere gelmiştir. Bundan sonra Türkiye, “Yeni Türkiye” olarak bilinmelidir.

Dost ve düşman olarak herkes tarafından bilinmelidir.

Şunu da ifade etmemiz gerekir ki, 21. asır Türk-İslâm asrı olacaktır.

İnşallah gidiş bu istikamettedir ve gelecekten ümit varız.

Bu noktada Türkiye’nin liderliği söz konusudur ve önemlidir.

Güçlü bir liderlik ve yönetimle önümüz açıktır.

 

 

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam