1 liralık hayalim « Bursa'da Meydan

5 Temmuz 2022 - 19:38

1 liralık hayalim

1 liralık hayalim
Son Güncelleme :

09 Temmuz 2019 - 9:47

32 views
reklam

Demokrasiyi tam anlamı ile yerleştirmiş ülkeler birçok politikayı uygulamada başarılı olmuşturlar çünkü, özgürlük üzerine bir ekosistemi çoktan kurmuşlar bile.
Sonra ise hayallerinin peşine koşmuşlar.
Hayal gücü zengin birçok insanın pratiğe dökme konusunda pek aceleci olmayınca her şey hayallerde kalır.
Bundan yıllar önce bir şeyi düşünüyordum acaba meyveli soda olur mu diye derken birkaç ay sonra bu proje hayata geçmişti ve çok üzülmüştüm.
Belki düşündüğüm projeyi hayata geçirebilmek için ciddi bir sermayeye ihtiyaç olsa da proje ortağı bulup yoluma devam edebilirdim hani şu marlboro sigarası iflasın eşiğinden dönme hikayesinin farklı versiyonu gibi.
Marllboro sigarası batmak üzereyken, ortaya bir kurtarıcı çıkıyor ve şirketi kurtaracağını iddia ediyor ama bir şart ile.
Şartı, şirkete ortak olmak.
İki seçenek var ya şirket batacak ya da şirketin yarısını vereceksiniz siz olsanız hangisini yaparsınız bilmem ama ben şirketi ortak ederdim ve zaten öyle de olmuş.
Kurtarıcı kolları sıvayarak işe koyulur ve cadde solak çöp kutuları olan her yere sigara kutularını buruşturarak atar ve kentte bolca marlboro sigarası içiliyor algısını oluşturarak satışların artmasına sebep olup ardından ise şirketi batmaktan kurtarmış olur.
Biz de hayal gücümüzü ortaya koyarak bu ülke için bir şeyler yapmak gibi bir zorunluluğumuz var.
En büyük hayalim bu ülkenin evladı olarak 1 lira bile kredi almayan gereksiz yere faiz ödemeyen üretim yapan bir ülke modeli ortaya koymaktır.
Ya sizin? 
 
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam