marmaris escort

5. yaş gururu.. « Bursa'da Meydan

26 Mayıs 2022 - 11:29

5. yaş gururu..

5. yaş gururu..
Son Güncelleme :

02 Aralık 2017 - 9:20

57 views
reklam

Yayın hayatına 2 Aralık 2013’te başlayan gazetemiz Bursa’da Meydan bugün 5 yaşına girdi.

Bağımsız, objektif, yeniliklere ve gelişime açık, ulu önder Atatürk’ün, “Basın bir milletin müşterek sesidir” özdeyişinden hareketle, okuyucularının beklentileri doğrultusunda, tecrübeli bir kadro ve yazarlarımızla 4 yıldır yayın yapan Bursa’da Meydan 5. yaşına girmenin mutluluğunu yaşıyor.
Bugüne kadar güç koşullarda destek olan ve bu gazeteyi yaşatan tüm kişi ve kuruluşlara, en büyük katkıyı yapan siz okurlarımıza sonsuz teşekkürler.

****
2 Aralık 2013’te..
“Yıl; 1840..” diyerek, William Churchill adlı İngiliz’in, Kadıköy’de avlanırken bir çocuğu yaralamasından, tutuklanmasından, sonra da o günlerdeki “malum durumda” adamın gönlünü almak için Osmanlı’nın kendisine pırlantalı bir nişan, bin kantarlık zeytinyağı ticareti için verilen fermandan sonra, “Ben Türkçe gazete çıkaracağım” isteğine de “eyvallah” denildiğine dikkat çekerek, Ceride-i Havadis adlı “avanta izinli gazete”den söz etmişiz..
“Avanta izin”li gazete ne yapar..
Doğal ki; yıkama-yağlama!..
Zülf-ü yare de dokunmaz..
Türkçe meali ile; güçlü ve hatırlı kimseleri,
Ve dahi, büyük yöneticileri kırmaz, gücendirmez..
O zamanlar..
Gazeteler, sadece yapılan ıslahatları yayınlayarak buna uyulmasına aracılık ederdi. Hükümetin emrinin dışına çıkmamaya gayret ederlerdi.. Ne güzel ki(!); o gazeteler “Padişahım çok yaşa” tadında haberler verirken, Osmanlı Sarayı’nın entrikalarla zinhar uğraşmayıp halk için, refah ve mutluluğu için adeta çırpındığı, memleketin güllük gülistanlık olduğu anlatılırdı. Aksi halde; hapis, sansür, kapatmalar uygulanırdı.
O günler geride kaldı(!).. Biz bugün; bağımsız, bağlantısız olmanın avantajıyla, tecrübeli bir kadro ile yola çıktık, sözüyle yazımızı noktalamışız..
2 Aralık 2017’de, yani bugün ise..
“Amacımız; gazetecilik.. Bursa medyasında yeni bir soluk uğraşına girdik” diyerek başladığımız yolda önemli mesafeler aldık. Habercilik, yayıncılık bir mücadeledir. Okurun beklentilerini karşılamak, her geçen gün gelişim göstermek gereklidir. Eskiler, gazeteciliği anlatırken “Karanlıktaki bir kibrit gibi, etraflarını aydınlatırken kendilerini yakanlar” derlerdi, işin zorluğunu anlatmak için. Elimizden geleni yaptık. Çetin Altan Usta’nın dediği gibi; “Enseyi de karartmadık..” Bugün geldiğimiz noktada.. 5. yaşa girmenin gururu, mutluluğundayız.
“Bursa’da Meydan”da gelişim, yenilik bitmeyecek.
Onun hazırlıkları içindeyiz. Şu lafı da pek beğenirim.. İnsanların birlikte çalışarak, tek başına yapacaklarından daha fazla iş yapabileceklerini, başarılı olabileceklerini, “takım ruhu”nun önemini anlatır. New England Patriot basketbol takımının soyunma odasının duvarında şöyle yazar:
“Oyunu bireyler oynar, ama şampiyonluğu takım kazanır..”
Bu noktada; özgün haberciliği, içeriği, farklı görselliği, usta kalemlerin yorumlarını sunarken en büyük yol göstericimiz yine siz olacaksınız. Benjamin Franklin’in dediği gibi;
“Gazeteleri gazeteciler yazar, ancak okuyucular yazdırır”.
Bu günümüzde de kolumuza giren, yanımızda destek olan herkese sonsuz teşekkürler.
Sevgiyle, saygıyla..
……
 
 
 
reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam