Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası

Afrin harekatı! « Bursa'da Meydan

27 Eylül 2022 - 10:22

Afrin harekatı!

Afrin harekatı!
Son Güncelleme :

23 Ocak 2018 - 20:30

64 views

Hayat bazen bizleri hiç istemediğimiz yerlere götürür.Çoğu zaman plansız işler yaparız haliyle de evden veya ofisten çıktığımızda A noktasına gitmektense kendimizi B noktasında buluruz.Mustafa Topaloğlu’nun esprisi kadar belki komik değil anlattıklarım ama, Albert Einstein’in güzel bir sözünü farklı bir yere uyarlamıştı.

‘Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür HALAY ise her yere..

Peki Albert Einstein ne diyor;

“Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür. Hayal gücü ise her yere.” 

Ben de Hayal gücüne önem verenlerdenim Halay değil. Fakat biz, biraz daha mantık çerçevesinden konuyu açalım.

Bugünkü Afrin harekatını tabiki destekliyorum. Tam tersini düşünürsem, askerlerimizin bu harekatta yenilmesini isterim buda mantıksal olarak beni bataklığa götürür.

Fakat..

Biraz bu harekatın farklı yönlerini değerlendirelim ve mantığımızı A noktasından hareket ettirerek uzantılara gidelim.

Dünya’daki süper güçlerin stratejik kavgalarına şahitlik ediyoruz.Rusya’nın bizi ABD’den uzak tutması,NATO ile ilişkilerimizin gün geçtikçe bozulması bugünki şartlarda Rusya’nın işine geliyor.

Türkiye Elbab vb bir çok yerde sınırımızı etkileyecek ABD’nin PYD vb. uzantılardaki kullandığı güçleri ciddi bir şekilde silahlandırması bizi tehdit ediyor.Biz de ‘meburiyet karşısında harekatı başlatıyoruz’

Peki,yarın Rusya,ABD ile biraraya gelip bizi kötü ülke (işgalci) durumuna düşürmesin mi?olur mu olur..

Biraz daha pencereye geniş bir şekilde bakarsak eğer, BOP denen lanet projenin parçalarından biri değil mi?

Dün İran devleti bu operasyona resmi bir açıklama yaparak reddetti! İran BOP Büyük Ortadoğu Projesinin yarın Iran’a sıçrayacağını biliyor e biz de bugünkü şartlarda sınırdaki kürt devleti vb hususlardan dolayı operasyona adım attık.İki buçuk uçlu değnek, diğer uçları sırasıyla çözüldü Irak vb. gibi..

Suriye’de Esed rejiminden kaçıp Türkiye’ye sığınanlarda bizim kucağımızda..

Ortadoğu da yaşayan halklar Turkiye’nin sahiplenme ve duygusal tavrından dolayı bizden çok memnun. 

Niye memnun olmasin ki? 

fakat A noktasından mantığımızı B noktasına götürmekte zorundayız.

Rahmeti Erbakan’ında dedigi gibi ‘Bugun eğer Suriye’ye sıra geldiyse arkasında Türkiye vardır’ o zaman mantığımız  A ile B arasında sıkıştı kaldık.

D-8 diye bir proje vardı ne oldu?

Aslında orijinal adı M-8 idi sonra D-8 oldu.

İngilizce adı: DEVELOPİNG EİGHT (Gelişmekte olan sekiz ülke) bu ülkeler: Türkiye,Pakistan,Banladeş,Malezya,Endonezya,Mısır ve Nijerya

Peki bu projenin içeriği eskisi gibi dolu mu?

Hayır. Tam tersine içi boşaltıldı.

Bu proje’nin gercek amacı ne idi?

8 ülke aynı zamanda ‘İslam işbirliğine’ üye ülkelerdi.1996 yılında başlayan bu proje de amaç ülkeler arasındaki ticareti ve işbirliğini arttırmak,büyük bir ekonomik potansiyeli,çeşitli kaynakları,geniş bir nüfus ve coğrafi alanı temsil eden 8 ülke arasındaki ticaretin genisletilmesini sağlamak,yeni fırsatlar yaratmak,uluslararası düzeyde karar alma sürecine dahil olma,daha iyi bir hayat yaşamak,somut olarak ortak ekonomik isbirligini geliştirmek ve gelişmekte olan ülkelerin dünya ekonomisindeki durumlarını süper güç haline getirmekti.

Mantığın B noktası işte tamda burasıydı.Müslüman 8 ülke ile ciddi kalkınma hamlesi başlatarak etrafımıza korku vermek ve bu korkunun sadece bir algıdan ibaret değil,tam tersine Turk Havacılık ve uzay sanayi gibi kuruluşların gelişimine katkı koymaktı ve ASELSAN ve Roketsan’ın temelini  kimler attı onu da lüten siz inceleyin.

Sonuç itibariyle A noktasinda ‘ALLAHUEKBER’ naraları atıyoruz fakat bu tekbirler ile B noktasina mantik yolu ile gitmek gibi mecburiyetimiz var.

Vesselam..

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam