AK Parti'de ilçeler aktif mi? « Bursa'da Meydan

1 Temmuz 2022 - 08:29

AK Parti'de ilçeler aktif mi?

AK Parti'de ilçeler aktif mi?
Son Güncelleme :

03 Ocak 2019 - 9:51

35 views
reklam

Aldığım duyumlara göre ilçe yöneticileri toplantılara pek katılım sağlamıyorlarmış.
Bunun en bariz sebebi ise, sekiz ilçe başkanının aniden görevden alınması ilçelerde ki devamlılığa balta vurulduğu yönde.
Yerel seçim zamanı gelmiş, tecrübeli ilçe başkanlarına ihtiyaç var iken bir anda ilçeler de ki tecrübeli veya henüz tecrübe edinmeye başlamış başkanlar görevlerinden istifa ettirildi.
Peki bu seçimi etkiler mi?
SKM diye bir yapı var ki çok hassas bir nokta.
Seçim sürecinde, belediye başkan adayları için yapılacak ziyaret programları hazırlanıp belirli bir plan dairesinde çalışmalar yapacaktır.
Bir ilçe başkanı tüm mahalle başkanlarını bizzat tanır ve program yapılacağı zaman koordinasyon halinde çalışma yapılarak seçimde kısa takvimde o plan dairesi için de her yer ziyaret edilerek oy istenir.
Şimdi bu plan bozuldu ve seçimde karambol, neresi denk gelirse yani malzemeden kullanacaklar ne de olmazsa oylar Reis’e Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a veriliyor mantığı ile hareket edileceğini görmek çok akıllı olmayı gerektirmiyor.
Bu konuyu dert etmekten ziyade kimleri aday koyabilirimin derdine düşülmüş durumda bu da AK Parti’ye oy kaybettirecek gibi görünüyor.
Alinur Aktaş yalnız kalıyor.Büyükşehir için kafa yormak yerine, kimi aday gösterebilirim derdi, Mustafa Bozbey’i  Bursa’ya başkan yapar.
Bursa siyaseti uzay boşluğuna düşmüş durumda anahtara ihtiyaç var.
Vesselam…
 
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam