Ali Babacan'ın Bursa il başkanı kim? « Bursa'da Meydan

30 Kasım 2021 - 19:03

Ali Babacan'ın Bursa il başkanı kim?

Ali Babacan'ın Bursa il başkanı kim?
Son Güncelleme :

20 Ağustos 2019 - 9:42

20 views
reklam

Ali Babacan, 8 Ağustos tarihinde Ak Parti’den istifa ettiğini ve yeni kuracağı partiyi resmen duyurmuştu.
Babacan mesajında, çalışmaların sadece ülkede değil, çok daha geniş bir coğrafyada ilgiyle takip edildiğini dile getiren Babacan “İnancımız odur ki, samimiyetle çalıştığımızda ve ortak aklın gereğini yaptığımızda ülkemizin çözemeyeceği hiçbir sorun yoktur” diye konuşmuştu.
Babacan, 2001 yılında AKP Kurucu Üyesi ve MKYK üyesi oldu. 58. ve 59. Hükümetlerde Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevinde bulundu. 60. Hükümet’te ise Dışişleri Bakanı olarak bir süre görevine devam etti; 1 Mayıs 2009’da gerçekleşen kabine değişikliğinden sonra Dışişleri Bakanlığı’nı Ahmet Davutoğlu’na devretmiştir. Çok iyi derecede İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.
Yeni kuracağı partinin kadrosunda;Abdullah Gül, Beşir Atalay, Sadullah Ergin, Nihat Ergün ve Haşim Kılıç’ın yer alacağı zaten öncesinden açıklanmıştı.
Babacan ile ilgili önemli bir ayrıntıyı yazarak Bursa il başkanı kim olacak ona geçelim.
Şunu unutmayınız ki; Türkiye siyaset tarihinde, Bilderberg toplantılarına katılmamış başbakan olmuş tek isim rahmetli Erbakan dır.Babacan ise 14 Mayıs 2009 Atina`da Bilderberg görüşmesine katılmıştır. Türkiye’nin Avrupa Birliğine katılma süreci ile ilgili baş müzakereci olarakta görev almıştır.
Peki Bursa İl başkanı kim?
Daha önce de AK Parti milletvekili aday adayı olmuş Artvin Yusufeli doğumlu diş hekimi Yavuz Yenidünya olduğunu kulis bilgisi olarak aktaralım.
Aldığım bir bilgi daha var ki Ak parti eski il başkanı Cemalettin Torun önerilse de kabul görmemiştir.
Kalın sağlıcakla..
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam