Ayhan Salman kalacak mı? « Bursa'da Meydan

2 Aralık 2021 - 10:03

Ayhan Salman kalacak mı?

Ayhan Salman kalacak mı?
Son Güncelleme :

01 Ekim 2019 - 8:47

17 views
reklam

Ak Parti’de kongre takvimi başlıyor gözler, kimlerin kalıp kimlerin gideceğine çevrildi.Türkiye siyaseti çok hararetli olsa da prosedür işlemek zorunda.
Türkiye siyasetine bakacak olursak eğer,kasım seçimlerinden bu yana hareketli ve bu hareketin biteceği de yok belki de daha çok hareket kazanacak.
Yeni siyasi parti oluşumları, İstanbul depremi, dış politika, ekonomi vs. vs.
Türkiye’de iktidarın genel mana da köklü bir değişime gidileceği ara konuşulsa da böyle bir şey olmayacak?
Peki ne olacak?
Mesela Bursa için analizlerimi sunayım.
Türkiye siyaseti artık yerelden bir şey beklemiyor, meşguliyetin daha çok Ankara yani merkezi siyaset ekseninde olduğu için mevcut yapı için de az çok değişiklikler yapılarak durum devam edecek.
Bursa için konuşacak olursak eğer il başkanı Ayhan Salman için milletvekillerinin genel kanaati kalması yönünde. Bunun yanında kalmasını istemeyen vekillerde var bu da şimdilik biz de kalsın.
Fakat en büyük talep şu ki, yönetimi güçlendirmek.
Peki ilçeler ne olacak?
Bu konuda da aldığımız duyumlar var mesela Nilüfer için il yöneticisi mali müşavir Tuncay Kiraz’ın adı konuşuluyor.
Osmangazi’de ise tam bir uyum için de çalışan Ufuk Çömez’in kalacağı kanaati hakim olsa da bazı siyasiler Çömez’i yemek için harekete geçebilir!
Ufuk Çömez özellikle Ak Parti’nin üye kaybettiği şu dönem de üye kazandıran Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile bütün programlara katılıyor. Sosyal medya’yı çok yoğun kullanan Çömez’e olumsuz bakan  bir kaç siyasetçinin kişisel hırsları galip gelirse bindikleri dalı kesmiş olacaklar.
Diğer ilçeleri önümüzdeki günler değerlendirelim. 
 
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam