BOZBEY HACI DIR YALAN MI SÖYLEYECEK! « Bursa'da Meydan

5 Temmuz 2022 - 10:44

BOZBEY HACI DIR YALAN MI SÖYLEYECEK!

BOZBEY HACI DIR YALAN MI SÖYLEYECEK!
Son Güncelleme :

21 Ekim 2019 - 8:46

121 views
reklam


Bizim meslekte bazen öyle olaylarla karşılaşırız, öyle olaylara şahitlik ederiz ki, o gün yaşadığınız şaşkınlık yıllar sonra gözlerinizin önünden gitmez…
Hani derler ya “göz ün bir anda gördüğünü, dil yıllarca söylese anlatamaz” diye…
Gördüklerimizi üslubuna uygun bir şekilde anlatmaya çalışırken, kimseyi rencide etmek gibi “nefsin hakimiyetine  girecek” duygular taşımamaya gayret sarf ederiz. Hep üstü kapalı mesajlar vermeye çalışırız. Belki birileri ders alır diye…
Bugün; uzun zamandır yazmayı düşündüğüm Mustafa Bozbey ile CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş arasındaki kavgayı farklı bir açıdan değerlendirmek istedim.
31 Mart seçimlerinde, HDP destekli CHP’den Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olan Mustafa Bozbey,başkanlık koltuğuna oturacağına o kadar inanmıştı ki,seçim sürecinde kendi İl Başkanı Hüseyin Akkuş’u bile ciddiye almayıp kendi kurduğu ekiple çalışmayı yeğlemişti.
Öylede yaptı…
Kendi ekibi tarafından oluşturulan seçim stratejisini uyguladı.Mahalle ve köy ziyaretlerini, STK’la yapılan toplantıların organizasyonunda İl ve İlçe teşkilatları değil,Mustafa Bozbey’in ekibi ilk sırada yerini aldı.
Kapalı kapılar ardından yapılan görüşmelerde yine karar mekanizmasında bulunan Bozbey’in ekip arkadaşları ön plana çıktı. Özellikle HDP ile yapılan görüşmeler yine bu ekip tarafından yalanlanarak, inkar yoluna gidildi.Hatta bu süreçte bazı gazeteciler hedef tahtasına oturtulup,çalıştığı gazetelerle yapılan Reklam anlaşmaları bile iptal edildi.
Sonuçta, gazeteciler üzerinden gazeteleri suçlayıp “Hayır biz HDP ile görüşmüyoruz” açıklamasını yapan zihniyet HDP’nin kent meydanında “Ak Partinin karşısındaki adayı destekliyoruz” açıklamasıyla yaşadığı hayal kırıklı sandığa yansıdı.
Terör destekçilerinin bu açıklamalarıyla irtifa kaybetmeye başlayan Mustafa Bozbey,Ak partinin adayı Alinur Aktaş karşısında yenilgiye uğrayarak,4 dönmedir oturduğu Başkanlık koltuğuna veda ederken de, CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş’u sorumlu tuttu.
Akkuş bu süreçte sorumlu olabilir mi?
O süreçte teşkilatları harekete geçirip, farklı bir performans sergileyebilir miydi?
Bunu CHP’liler kendi içinde değerlendirecektir…
Benin söylemek istediğim. Zamanında en yakın arkadaşlarından Ekrem Pamuk’u veliahdı Başkan Turgay Erdem’i yanı alarak umreye gitmiş, hacı olmuş Mustafa Bozbey’in yalan söyleyecek hali yok.
İnanmak durumundayız.
Akkuş’un başında bulunduğu CHP teşkilatları seçimde çalışmamıştır.
Bozbey yada ekibi HDP ile işbirliği yapmamıştır…
“Umut Işığı” olarak görülen işadamları tarafın yapılan maddi desteklerde bu süreçte işe yaramamıştır. Ufku geniş, cebini değil insanları düşünen hacı Mustafa Bozbey,şimdi koltuktan güç alarak kendisine hasmane tutum içine giren,Hüseyin Akkuş’a KİN mi tutsun..
Olacak şey değil…
Hüseyin Akkuş her ne kadar, AS TV’de Erzurumluları suçlayıp kulvar değiştirmeye çalışsa da Bozbey’i ikna edeceğini düşünmüyorum. Dünkü güneşle bugünkü çamaşırı kurutamazsınız.
Bozbey’in gölünü almak için onu yeniden kutsal topraklara götürme zamanı geldi de geçiyor bile. Bu defa Başkan Akkuş da eşlik ederse, CHP’deki tıkanmanın önüne geçilebilir.
Bunu sadece ben değil, CHP’yi “umut ışığı” olarak gören insanlar söylüyor.
Gerçek CHP’liler söylüyor.
Bu istekleri yerine getirmezsek, yarın öbür tarafta bunun vebalinden kurtulamayız.
Nüfus cüzdanlarına “dini İslam” yazması yetmiyor.Gereği yapmalı.CHP’deki akil insanlar,birbirine gönül koymuş insanları barıştırma becerisini göstermeli.Kin ve nefreti üzerinde kalkan yapanlar siyasette de başarılı olamaz..
Olmadı da…
Bozbey ne demişse doğrudur…
Hacılar yalan söylemez…
Biz öyle biliyoruz.
 
 
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam