marmaris escort

Bu yolsuzluk birilerinin başını fena ağrıtır! « Bursa'da Meydan

19 Mayıs 2022 - 11:22

Bu yolsuzluk birilerinin başını fena ağrıtır!

Bu yolsuzluk birilerinin başını fena ağrıtır!
Son Güncelleme :

27 Mart 2018 - 9:45

34 views
reklam

Aldığımız kulis bilgisi iş dünyasında çok konuşulacak bir yolsuzluğu açığa çıkardı.
 
Şimdi yolsuzluğa bakın siz!
Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun yardımcısı Rüştü Argıt açığa alındı!
Rüştü Argıt kim peki?
TOBB Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun yardımcısı, World Trade Center İstanbul İDTM Genel Müdürü ve Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun has adamıdır, Rüştü Argıt!
Peki; İstanbul Dünya Ticaret Merkezi ne iş yapar?
 
92 ülkede faaliyet yürüten, 331 Dünya Ticaret Merkezi Newyork’ta bulunan Dünya Ticaret Merkezlerine bağlı ve bu çatı altında hizmet eden kuruluştur.
Bu koskoca yapıda binlerce insan hizmet veriyor ama karşılığını alamadan! 
 
Şöyle ki; taşeron işçiler için kişibaşı 2.800 TL ödeme alıp,  işçilere sadece asgari ücret tutarında ödeme yapıldığı iddia ediliyor. Bu uygulama iki yıldır da devam ediyormuş. Yüzlerce çalışanın olduğu düşünülürse emekçinin el konulan hakkının ne kadar büyük olduğu görülür.
 
Peki bu emek hırsızları işçilerin alın terine gözünü diken arkadaş kimin adamı.  İşte ipin ucu o noktada Bursa’ya uzuyor.
Ben hiç şaşırmadım nedense, çoğunluğunuzun da şaşırmadığını biliyorum.
Evet, İstanbul Dünya Ticaret Merkezi Genel Müdürü Rüştü Argıt, Dünya Ticaret Merkezi Başkan Yardımcısı İlhan Parseker’e çok yakın bir isim.
Evet yanlış duymadınız maalesef…
Rüştü Argıt, şimdilerde BTSO Başkanlığına soyunan Parseker’in desteklediği kişidir. Bakmayın asgari ücretli deyince aklınıza küçük rakamlar gelmesin. Binlerce işçiden çalışanı göz önünde bulundurduğunuzda ve süreyi hesaplarsanız rakam çok büyük.
Türkiye iş dünyasının en üst düzey çatı kuruluşu olan TOBB ve  Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu da bu duruma düştüyse vay halimize!
 
Anlaşılan Rıfat ağanın, zaten işi gücü ve amacı Bursa ve siyasetini hatta iş dünyasını karıştırıp burada kendisine noter adam tayin etmek.
26 Şubat’ta geldiği Bursa’da İlhan Parkseker ile birlikte bazı kişileri yanına alıp verdiği fotoğraflar da BTSO seçimlerini karıştırıp Bursa’da kendi noter adamlarını yerleştirmenin en büyük gayesi olduğunun kantı niteliğindeydi..
Bu ne iştah bu ne hırs be kardeşim!
Anlayacağınız Rıfat ayrı oynar tayfası ayrı oynar.
15 yıldır Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’a başkanlık yapan Rıfat Hisarcıklıoğlu, rüzgar nereden eserse ona göre yelkenini doldurur.
Güya siyasetçi değildir ama inanılmaz politikacıdır. 
İşini çok iyi bilenlerdendir.
Onun için her şeye ve herkesin işine çomak sokar. İster ki bir her şey onun kontrolünde olsun ki her şeyi kendine yontsun.
Tek derdi budur.
Başında bulunduğu TOBB ve kurumun Türkiye’ye faydası tayfasının umrunda değildir.
Hiçbir zaman da olmadı. 
Zamanında FETÖ’cülerin göz bebeğiydi. En sıkı ve kapalı kapılar ardında en çok görüşen isimlerin başında gelir. Bakmayın şimdi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın  yanında saf tutar gibi göründüğüne.
Maalesef hep ikili oynamıştır.
TOBB başkanı Hisarcıklıoğlu rahmetli Erbakan’ın deyimi ile çok iyi bir taklitçidir.
 
Ey Bursa’daki has adamını Parseker’i de BTSO başkanı yapmak için  çalıştığı Sayın Hisarcıklıoğlu, siz önce küçük büyük demeden emekçilerin alın terine göz dikecek kadar gözünü karartan aç gözlü adamlarınızı temizleyin.
Sadece Türkiye’de değil dünyanın önemli sanayi kültürüne sahip ender şehirlerden biri olan Bursa’dan elinizi ayağınızı çekin.
Bursa iş dünyası ahlakıyla sana büyük gelir. 
İş adamı vizyonerdir, iş dünyası için iki renk vardır sadece. Ekonomik veriler anlamında her şeyin yolunda olduğu anlamına gelen Yeşil, riskli durumu temsil eden Kırmızıdır.
Ancak siz ve tayfanız, gri bölgeler karamsar karanlık tonlar yaratmayın.
Çünkü; Herkes her şeyin farkında.
Bugünün yarını da var…
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam