Bülent Arınç tabana mı mesaj verdi? « Bursa'da Meydan

20 Ekim 2021 - 20:20

Bülent Arınç tabana mı mesaj verdi?

Bülent Arınç tabana mı mesaj verdi?
Son Güncelleme :

13 Eylül 2019 - 10:00

15 views
reklam

Son zamanlarda Ak parti’nin tecrübeli siyasetçilerinden Bülent Arınç’ın Ahmet Türk ile ilgili ifadeleri konuşuluyor..
Aslında bakarsanız bakan Arınç’ın her konuşması ayrı bir yankı oluşturdu.
Bu sefer ülkemizin kırmızı çizgileriyle ilgili bir dokunuş yaptı.
Ahmet Türk’ün her ne kadar da kendi içinde radikal pkk söylemleri için de bulunan kendi siyasi parti yandaşlarına göre daha uyumlu bir politikacı olarak bilinse de ben olaya iyi insan kötü insan şekliyle bakmıyorum olaya; hak veya batıl olarak bakıyorum.
Yani HDP için de siyaset yapan bir insan günde beş vakit namaz da kılsa, alnını secdeden kaldırmasa bile batıla hizmet etmektedir.HDP  kime hizmet ediyor  ise ona hizmet eden de oraya hizmet etmiş olur.Haliyle de kuranı kerimde ” Vay o namaz kılanların haline” ayeti kerimesini de hatırlatmış olayım!
Peki Arınç ne yapmak istedi?
Burada daha büyük bir pencereden bakacak olursak son zamanlarda özellikle CHP’nin ”AK Parti MHP’lileşiyor” eleştirisine biraz kulak verirsek eğer o zaman şöyle bir sonuç çıkıyor; İktidar, tabanı kaybediyor en son İstanbul seçimleri de bunun bir deliliydi ve iktidarın aslında bir nevi tabana Arınç üzerinden bir mesajıydı.
Arınç’ın bu çıkışıyla iktidar tabana mesaj verekek yumuşatmak istedi ayrıca dikkat ederseniz eğer Arınç, Ak parti’nin YİK Yüksek İstişare kurulu üyesi olduğuna göre bu söylem bir istişare sonucu olamaz mı?

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam