Burkay'dan iş dünyasına çağrı! « Bursa'da Meydan

5 Temmuz 2022 - 18:59

Burkay'dan iş dünyasına çağrı!

Burkay'dan iş dünyasına çağrı!
Son Güncelleme :

10 Ekim 2018 - 10:43

29 views
reklam

Son günlerde ekonomik kriz meselesi üzerinden çeşitli algı operasyonları üzerine açıklama geldi.
Ekonomik kriz; Ülke ekonomisinin dünya ekonomisinde gerilemesi, işsizliğin artması ve ülke ekonomisinin özellikle döviz kuru üzerinden yaşamış olduğu sıkıntıları kontrol edememenin sonucu dönemsel bunalımlar olması her ülke için normal olan şeylerdir.
Özellikle dolar kuru üzerinden yaşanan süreç, 2018 yılının meselesi değildir. Bu mesele geçmiş yıllarda da yaşanmış olup,daha dikkatli,kontrollü harcamalar yaparak ve ihracatı arttırmak için her türlü ekonomik tedbirler alarak geçiş süreci atlatılır.
Bu bağlamda BTSO Başkanı İbrahim Burkay ‘iş dünyasından kriz dedikoducularına ‘ültimatom’ verdi.
Türkiye’nin ekonomik saldırılarla mücadele ettiği bir dönemde, kriz söylentilerinin ülkeye en büyük zararı verdiğini belirterek, ”Bazı firmalarımız için konkordato ilan edileceği yönündeki dedikodular,sadece adı geçen firmaya değil,ülke ekonomimize ve milletimize de zarar veriyor.Hassasiyetle geçmemiz gereken bir dönemde asılsız iddiaları ortaya atanlara karşı Odamızın disiplin kurulu göreve hazır” dedi.
Alınan tedbirleri ise şöyle açıkladı:
‘Ekonomi yönetiminin finans ve bankacılık sektörleriyle birlikte reel kesimi de kapsayan düzenlemeleri hayata geçirdiğini hatırlatan İbrahim Burkay, bununla birlikte iş dünyası ile istişare edilerek hazırlanan Yeni Ekonomi Programı’ndan da umutlu olduklarını söyledi.
Burkay kararlı.
”Bu süreçten güçlenerek çıkacağız’ diyerek;
“Özellikle karlılıklarını koruyan ya da yatırım potansiyeli bulunan firmalarımız için ortaya atılan konkordato iddiaları, firmalarımızın güven ve itibarlarıyla birlikte ülke ekonomimize ve milletimizin geleceğine de zarar veriyor. Kent ve ülke ekonomisini ayakta tutan firmalarımıza karşı üretilen dedikodu ve karalama kampanyalarına karşı iş dünyası temsilcileri olarak kendi ekosistemimizde harekete geçmeliyiz. Bu konuda Odamızın disiplin kurulu göreve hazır. Mağdur olan tüm üyelerimiz, taleplerini Genel Sekreterliğimize bildirebilir” diye konuştu. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, “Kamu – özel sektör omuz omuza verip inancımızı diri tutarak, daha önceki kriz dönemlerinde olduğu gibi bu darboğazdan da ülkemizi güçlendirerek çıkaracağız” ifadelerini kullandı.
Bursa adına geçmişte ve bugünde KOBİ’ler için ‘Nefes Kredisi’ olarak faiz,oranlarının düşük, 6 ay geri ödemesiz ve uzun vade de kredi imkanı sunarak oda üyelerinin nefes almasını sağlamış oldu.
Özellikle katma değeri yüksek teknoloji üzerine Türkiye’nin en önemli projelerinden biri olan TEKNOSAB bittiğinde krizin Bursa’yı vuramayacağı adeta zeytin ağacı görevini üstleneceği kesindir.
 
 

 
 
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam