Bursa Valisi öncülüğünde önemli bir tavsiye kararı! « Bursa'da Meydan

1 Temmuz 2022 - 07:30

Bursa Valisi öncülüğünde önemli bir tavsiye kararı!

Bursa Valisi öncülüğünde önemli bir tavsiye kararı!
Son Güncelleme :

06 Nisan 2020 - 10:20

53 views
reklam


Koronavirüsü salgını tüm dünyayı sarmış durumda. Her geçen gün, dünyada birçok ülkeyi kasıp kavururken yeni tedbirleri de beraberinde getiriyor.
 
İtalya,dünyaya çok önemli bir olumsuz örnek oldu bu vesile ile Türkiye’de de bu konuda başta devlet olmak üzere tüm kamuoyu tedbir almaya, şartları zorlamaya devam ediyor.
 
Her ilin kendi içindeki başta valisi ve yerel siyaseti ile birlikte çeşitli tedbir alırken, Bursa belki de tüm Türkiye’ye örnek bir tavsiye kararının altına imza attı..
 
Bursa Valisi Sayın Yakup Canbolat başkanlığında Bursa büyükşehir belediye başkanı Alinur Aktaş ve BTSO yönetim kurulu başkanı İbrahim Burkay Bursa’nın emin ellerde olduğunu bu kritik dönemde göstermiş oldu.
Bütün samimiyetimle yazıyorum ki bu tavsiye kararına inanılmaz sevindim.
Efendim bildiğiniz gibi her yıl Ramazan ayında SİAD Sanayici iş adamları dernekleri,STK Sivil toplum kuruluşları,yerel belediye başkanlarının düzenlediği iftar programları bir kereye mahsus ama o kadar büyük maliyetlerle tabir-i caiz ise israf noktasına kadar ulaşıyordu.

Çok lüks mekanlarda verilen iftar ve bir kişinin bir kereye mahsus yemek yediği fakat asıl kimlerin faydalanacağı hususunda ciddi tartışmaları da beraberinde getiriyordu. Umarım bu karar artık hep uygulanmış olur.
 
Efendim tavsiye kararı şu şekilde oluşuyor; bütün SİAD,STK,Yerel belediyeler artık iftar programı yapmayacak.Harcanan milyarlarca lira doğrudan ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.
Buda şu anlama geliyor,günlük yemek harcamaları,yardım kolilerine dönüştürülüp bu süreçte evde kalmak zorunda olan insanların evine ulaştırılacak.
Allah, zorlukla birlikte kolaylığı beraberinde getirmiş oldu.
‘Size çok basit bir mantıkla açıklayalım;
Yerel bir STK düşünün…. STK başkanı, 500 kişiye  iftar organizasyonu vermiş olsun ve her bir menünün en az 40 TL olduğunu düşünün. Toplamda 20 milyon Tl’ye tekâmül ediyor.
Daha bitmedi.
 500 kişilik iftarında 250 kişinin katılmadığını düşünün yarısı da israf, yani çöpe gitmiş oluyor.Siz bu örneği lüks bir otelde bir SİAD’ın Sanayici iş adamları derneğinin yaptığını düşünsenize…!’
 
Dolayısıyla…
Aldığım bu bilgi beni inanılmaz mutlu etti.
Bursa’da alınan bu karar umarım tüm Türkiye’ye örnek olar.
Bu şekilde mağdur insan kalmaz.İhtiyaç sahiplerinin ihtiyaçları karşılanmış olur.
Sebep olan insanlarda inanılmaz dua alır.
 
Sağlıcakla…
 
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam