Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası

BURSA VALİSİ UYARDI « Bursa'da Meydan

26 Eylül 2022 - 09:54

BURSA VALİSİ UYARDI

BURSA VALİSİ UYARDI
Son Güncelleme :

17 Haziran 2020 - 11:59

39 views

Son günlerde artan Koronavirüs vakalarının ardından Bursa Valisi Yakup Canbolat’tan bir uyarı geldi.
Sosyal medya hesabından açıklama yapan Vali Canbolat; ilimizde görülen pozitif vaka artışlarına karşı hemşehrilerimizi uyarıyorum dedi.
Hijyene, sosyal mesafeye ve maske kullanımına titizlikle uyulmasını isteyen Canbolat, uymayanların da uyarilması gerektiğinin altını çizdi. 
***
Koronavirüs ile ilgili alınan yasakların büyük ölçüde kaldırılması neticesinde son günlerde vaka sayılarında artışlar gözleniyor. Normal hayata dönüş yolunda bir takım yasaklarin kaldırılması gerekiyordu ancak bu herşeyin yoluna girdiği anlamına gelmez. Bu nedenle gevşemek doğru değildir.
Salgın bitmedi. Bu yüzden tedbirleri elden bırakmamak lazım.
Bazı yasakların gevşetilmesi bizi rehavete sevk etmesin. Bu salgın her an yeniden artış gösterebilir. Nitekim vaka sayılarında artışlar görülmeye başlanmıştır. Bu nedenle ilk günkü hassasiyeti göstermek zorundayız. Aksi halde vaka sayılarında daha fazla artış olabilir. Bu da tekrar eski tedbirlerin alinmasını gerekli kılar. O zaman yine sıkıntılarla başbaşa kalabiliriz. Bu bakımdan hem uzmanların ve hem de yerel yöneticilerin uyarılarına kulak vermemiz gerekiyor..
Bu bakımdan ben Bursa Valisi Yakup Canbolat’in yaptığı uyarıyı yerinde buluyorum.
Bursa’nın en büyük mülki amiri olarak elindeki verilere göre hareket ettiğinden şüphem yoktur.
Bursa’da vaka sayısında hissedilir oranda bir artış olmasaydı vali beyin bu uyarıya gerek duyacağını zannetmiyorum.
İstanbul’un güney aksında yer alan Bursa’nın bütün şehirlerden daha fazla dikkat etmesi gerekiyor.
***
Başta dediğimizi sonunda da tekrarlayalım:
Salgın geçmedi. Henüz aşısı bile bulunmadı. Bu nedenle kendimizi salmayalım ve tedbirleri harfiyen uygulayalım.
Yeni bir dalgaya maruz kalmamak için hem kendimizi koruyalım ve hem de ailemizden başlamak üzere çevremizi de ciddi olarak uyaralım. 
 
 
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam