Çalışkan ve mütevazı başkanlar! « Bursa'da Meydan

30 Eylül 2022 - 06:58

Çalışkan ve mütevazı başkanlar!

Çalışkan ve mütevazı başkanlar!
Son Güncelleme :

21 Kasım 2018 - 8:27

48 views

Seçim süreci yaklaştıkça belediye başkanları da kendilerini anlatmaya çalışıyor. Hatta olduğundan farklı gösteriyorlar. Ama aklınız neredeydi diye sormak lazım… İşte tüm bu görüntü bilgi propagandası arasında iki ismi atlamamak ve haklarını teslim etmek lazım. Biri Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık diğeri ise Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz.
Gürsu’nun ‘Mütevazı, çalışkan ve dürüst’ başkanı Mustafa Işık. Biliyorsunuz Gürsu, eski başkan zamanında olaylar ve  vukuatlarla anılan bir yerdi. Ancak şehit başkan Cüneyt Yıldız ile başlayan, yol arkadaşı Mustafa Işık ile süren hizmet yolculuğunun yaklaşık 5’ci yılında şimdi Gürsu, Bursa’nın en dikkat çeken ilçelerinden biri haline geldi. Yani özetle Bursa’nın ‘Yıldız’ı Gürsu ‘Işık’ saçıyor.
Mustafa Işık Başkanlığındaki Gürsu Belediyesi, 4,5 yılda tam 44 milyon 530 bin TL gibi rekor bir tasarruf ve 6 Milyon 970 bin TL gelir elde ettiğini belgeleriyle ortaya koydu. Bir de Gürsu’ya başta temel sorunları olmak üzere 100 milyonun üzerinde yatırımla buluşturdu. 
Belediyenin en büyük ve örnek alınması gereken hizmeti bana göre geleceğimiz çocuklarımız ve gençlerimiz için oldu. Belediyenin başta Spor Fabrikası, Adrenalin Park, her semte spor tesisi yatırımlarının ardından Gürsu’da her yaştan 17 bin öğrencinin tam 9.800’ü lisanslı ya da kayıtlı spor yapmaya başladı. Gençlerin sporla tanışmalarının ardından Gürsu’da uyuşturucu ve suça karışma oranın yüzde 74 düşerek Bursa ve Türkiye’ye örnek oldu. Ve Gürsulular için ne güzel gururdur bu haberlerle Türkiye gündemine gelmek. Bu arada daha düne kadar bizim bile gitmeye pek gönüllü olmadığımız Gürsu’ya şimdi bırakın Bursalıları Türkiye’nin farklı şehirlerinden hatta yabancı ülkelerden turistler geliyor. Kesinlikle gidip görmeniz ve kalmanızı tavsiye edeceğim Adrenalin Doğa Parkı 2 yılda 102 bin turist ağırlamış durumda. Alt yapı ve üst yapı gibi temel sorunlarının yüzde 85 oranında çözüldüğü, çocuk  parkları, yeşil alanlarının yanı sıra Gürsu Mustafa Yıldız döneminde 40 yıllık bir hasreti daha gerçekleştirdi. Şehit Cüneyt Yıldız Devlet Hastanesi Gürsulular’a hizmet vermeye başladı.
Ve Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz. O’da Gemlik’in çehresini hatta Gemliklilerin kaderini sessiz sedasız değiştiren gizli bir kahraman. Ama maalesef bizde samimiyet, dürüstlük ve mütevazılığın pek karşılığı yok. Refik Yılmaz, Gemlik’te kimseyi ayırmadan kucaklaşırken, hizmetler de eşit şekilde her kesime ulaştırdı. Burası çok önemli çünkü Gemlik ‘in sosyo ekonomik yapısı ve demografik yapısı çok farklı. Herkese hem de hizmetlerle dokunmak özel bir durum. 
Her şeyden önce Gemlik yeniden sahil kenti oldu. O çirkin görüntülerden kurtuldu. Kumla yeniden cazip yer haline geldi. Ama en önemlisi büyük tehlike altında ki Gemlikliler’i yeni Gemlik’e dönüştürmek gibi çok riskli ve bırakın planlama yapmayı, düşünülmesi bile zor bir işe girişti. Ve alnının akıyla başardı. Artık sağlam, planlı ve huzurlu bir Gemlik yükseliyor. Neden çok zor ve riskli bir iş diyorum. Bakın Bursa’da devasa bütçelerine rağmen bir çok belediye kentsel dönüşüm işini eline yüzüne bulaştırdı. Belki siyasi geleceklerini etkileyecek.
Özetle sevgili Bursalılar, değerli Gürsu ve Gemliklikler çok şanslısınız. Hem dürüst hem çalışkan ve başarılı başkanlara sahipsiniz. Ve başkanlarınıza sahip çıkın.
 
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam