Can taşıyorsunuz « Bursa'da Meydan

31 Temmuz 2021 - 06:02

Bursadameydan yazarı

Funda KUBAT

Can taşıyorsunuz

Can taşıyorsunuz
Son Güncelleme :

01 Nisan 2018 - 9:50

20 views
reklam

Söz konusu özel halk otobüsü ve şoförleri olunca ister istemez herkes gibi bende de memnuniyetsizlik durumu mevcut. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile özel halk otobüsçülerinin yapmış oldukları toplantıda ne yazık ki istenen sonuç çıkmamış. Bunun üzerine özel halk otobüsçüleri 1 Nisan’dan itibaren kartlı sistemi durdurup nakit ödeme sistemine geçecekleri açıklamasını yapmış. Hal böyle olunca saygılı ve kibar olan özel halk otobüs şoförleri duraklarda yaşlı oldukları için 65 yaş üstü ücretsiz kartları olması sebebiyle es geçip almadıkları insanları sanırım nakit ödeme alacakları için görmezden gelip geçmezler artık !
Toplu taşıma araçlarını kullanan biri olarak her Bursa’lı gibi bende hem eski otobüslerden hem de şoförlerinden memnun değilim. Trafikten men edilmesi gereken hurdaya çıkacak otobüsler hala can taşıyor. İninceye kadar motor sesinin gürültüsü ve sarsıntıdan insan serseme dönüyor.
Özel halk otobüsleri ile şehir içi gitmek isteğiniz her yer çileye dönüşüyor.
Beni en çok korkutan yaşlı amcaların şoför koltuğuna oturmaları. Dikkat eksikliği  hat safhada refleksler zaten zayıflamış ha çarptı ha çarpacak şeklinde kırkbeş dakikalık yolculuk diken üzerinde geçiyor. Belli bir yaşın üzerindeki amcaların trafiğe çıkması gerçekten tehlikeli !
Bu sorun sadece Bursa’da yaşanmıyor tüm illerde aynı sorun ne yazık ki mevcut. Yetkililer bu konuya çözüm getiremiyor, tam bir muamma.
Bence tüm halk otobüsleri kalkmalı ve hepsi belediye otobüslerine çevrilmeli.
Eğitimsiz kaba, ister bin ister binme, git nereye şikayet edersen et çokta umurumda diyerek yolcuya hakarete varacak sözler söyleme cesareti bulan , yolculuk esnasında yanındaki araca laf atan küfür eden otobüsü üzerine üzerine süren şoförlere canımızı emanet etmek istemiyoruz !
Bakalım  bugün özel halk otobüs şoförleri 1 Nisan şakası yapacak mı ?
 
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam