marmaris escort

CHP'DEN KAÇ PARTİ ÇIKAR? « Bursa'da Meydan

19 Mayıs 2022 - 12:33

CHP'DEN KAÇ PARTİ ÇIKAR?

CHP'DEN KAÇ PARTİ ÇIKAR?
Son Güncelleme :

26 Ekim 2020 - 10:50

32 views
reklam

Müzmin muhalif CHP’nin hali ne olacak veya bu şekilde daha ne kadar gidebilir? Yapılan bütün seçimleri kaybeden CHP’nin bu genel başkan ve kadro ile başarı sağlaması mümkün gözükmüyor.  
Deniz Baykal’a düzenlenen Fetocu bir komplodan sonra bir operasyonla başa getirilen Kemal Kılıçdaroğlu o koltuğu hak etmediğini sayısız kere göstermiştir. Buna rağmen başta kalması hem siyasi partiler kanunundaki aksaklıklardan ve hem de parti içi delege oyunlarından kaynaklanmaktadır.
***
Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlık koltuğunu dolduramaması ve devamlı olarak pot kırması üzerine parti içi muhalefet de harekete geçmiştir. Bu anlamda en çok dikkatleri cezbeden isim Muharrem İnce olmuştur. Hem genel başkanlığa ve hem de Cumhurbaşkanlığına aday olan Muharrem İnce CHP’ nin gençlik kollarından bu yana partide mücadele vermiş etkili bir isim. 
Şu sıralar “Memleket Hareketi” sloganı ile Türkiye’yi gezip nabız yokluyor.
29 Ekim’de Atatürk’ü ziyaret edip İstanbul’a geçtikten sonra manifestosunu açıklayacak. 
Çok büyük ihtimalle de yılbaşına kadar partisini kurması bekleniyor.
Parti kuracağını resmen açıklayan isim ise eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül. Daha önceden parti kuracağı konuşulan Mustafa Sarıgül’ün bu sefer işi sıkı tuttuğu ve 35 il teşkilatını kurduğu ve İstanbul İl başkanını da Yusuf Polat olarak belirlediği açıklandı. Siyasette iddialı bir isim olan Sarıgül’ün de yılbaşına kadar partisini kurması bekleniyor.
Parti kurmaları söylenti halinde olan bir isim ise CHP eski milletvekili Yılmaz Ateş ve arkadaşları.
Yılmaz Ateş ve beraberindekiler pek iddialı görülmüyorlar.
Görüldüğü gibi şu zamana kadar üç parti kuruluş hazırlığı var CHP içinden çıkacağı öngörülen.
Bundan sonra ne olacağı, yeni oluşumlar çıkıp çıkmayacağını da belli değil.
***
Kifayetsiz bir başkan ve yönetimi CHP’yi ne durumlara düşürdü. CHP’nin bu şartlar altında daha uzun süre iktidar yüzü göremeyeceği anlaşılıyor. Bu yüzden de bazı CHP’liler harekete geçmiş durumdalar. Bakalım Kemal Kılıçdaroğlu ve yönetimi bu baskılar karşısında varlığını sürdürebilecek mi?
Yoksa CHP eriyip yok olup gidecek mi?
Bunu ilerleyen zaman dilimi içerisinde hep beraber göreceğiz…
 
 
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam