Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası

Denetim istiyorum « Bursa'da Meydan

27 Eylül 2022 - 11:31

Denetim istiyorum

Denetim istiyorum
Son Güncelleme :

01 Aralık 2016 - 10:10

40 views

Hayatın bir nizam içinde daha sağlıklı yürümesi için düzenlenmiş bir nevi hukuk kuralı sayılan bu yönetmelikleri kim takıyor? Maddeler halinde yazılan bu satırlar süs olsun diye mi sıralandırılıyor, anlamış değilim.
Yönetmeliğe uymayan bir şeyin devam ettirilmesine göz yumanlar suç işlemiyor mu?
En son Adana da örenci yurdunda yaşanan yangının sorumlusu kim?
Binaların fiziki durumu öğrencilerin kalması için uygun mu?
Apartmandan bozma binalar para kazanma hırsı ile birleşince her türlü sonucun meydana gelesi kaçınılmazdır.
Bursa için bilhassa Görükle de bulunan yurtlar gözden geçirilmelidir.
Denetim ve teftişin kâğıt üzerinden kalkıp, gerçek kontrol olmalıdır.
Belediyelerden işyerine ruhsat almak için eksikleri tamamlama yoluna gitmeyip selam getirip götürenlerin yönetmelikten bihaber olduğu müddetçe biz ne yazalım ki.
Yalnız şikâyet üzerine gidilmenin adını kontrol olmaktan çıkarıp, periyodik sıraya sokulmadığı sürece her şey boş dur.
Herkes kafasına göre takılacaksa, istediği yerde istediği yeri mekânı açacaksa, insan hayatının ve sağlığının pek de önemi yoksa kanunda, kuralda, yönetmelik de benim diyorsanız kusura bakmayın ama gidin kendinize başka bir yer seçin.
Kiminin dayısı, kiminin hatırlı eniştesi, kiminin dostunun varlığı sayesinde bu işler tereyağından kıl çeker gibi oluyorsa, biz nereden düzeltmeye başlayalım ki.
Denetim istiyorum ama bağımsız.
 
 
 
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam