fake watches

Devlet Bahçeli dün Bursa’daydı! « Bursa'da Meydan

24 Ocak 2022 - 23:13

Devlet Bahçeli dün Bursa’daydı!

Devlet Bahçeli dün Bursa’daydı!
Son Güncelleme :

25 Mart 2017 - 11:09

23 views
reklam

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dün Bursa/Gökdere Meydanı’ndaki mitinginde ne kadar kararlı bir “EVET” dediğini bütün millet bir kez daha gördü.

Maalesef, bazı MHP’lilerin hâlâ EVET konusunda tereddüt etmelerine rağmen, büyük fotoğrafı gören Bahçeli, referandum çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Mesai günü olmasına rağmen Bahçeli’yi dinlemeye gelenleri yine binlerle ifade etmek mümkündü.

Ancak, tertip heyetinin can sıkıcı bir ihmalini de gördük.

Geçen hafta Binali Yıldırım’ın mitingini takip eden basın mensupları için yüksekçe bir karavan tahsis edilmiş ve arkadaşlarımızın rahatça görevlerini yapmaları sağlanmıştı. Miting boyunca da, tuvalete varasıya her türlü ihtiyaçları yerine getirilmişti.

Dünkü MHP mitinginde bu konunun hiç nazarı itibara alınmadığını, basın mensuplarının çıkıp mitingi gözlemleyecekleri bir ortam oluşturmadığını, eğilip bükülerek, yerlere çömelerek haber yazmaya çalıştıklarını üzülerek gördük.

Basın mensuplarının bulunması gereken yere çekilen MHP otobüsünün üstüne çıkmak isteyen basın mensupları da, baştan Devlet Bahçeli geldiğinde otobüsün üstüne çıkartılacağı söylense de, ne hikmettir bilinmez; saatlerce otobüsün kapısında bekleyen basın mensubu arkadaşlarımız bir türlü otobüsün üzerine alınmayıp ser sebil bir şekilde meydanı göremeden yerlerde çalışmak zorunda bırakıldılar.

A.Emin Yılmaz, Yüksel Baysal, Gül Kolaylı, İhsan Aydın… gibi basın mensubu arkadaşlara da bunu sorabilirsiniz.

Bu nedenle de MHP yetkililerini kınıyorum.

Maalesef bu işi bilmiyorlar.

Oraya gelip senin sesini duyuracak olan medya mensupları için bir yer temin etmek çok mu zor bir iştir?!..

 ***

Bahçeli, milleti fazla bekletmedi diyebiliriz.

14.00 olarak ilân edilen mitinge 15.10 gibi geldi.

Binali Yıldırım’ın geçen haftaki 2,5 saatlik rötarından çok daha iyiydi.

Devlet Bahçeli gelmeden önce hiç kimse çıkıp konuşmadı. Sadece marşlar ve müzik çaldı.

Bahçeli, kürsüde sabit durdu ve her iki yana yerleştirilmiş olan prompterlerden bir sağdakine ve bir de soldakine bakarak konuştu.

Fazla heyecanlı değildi ama zaman zaman sesini yükselterek meydanı coşturmasını da bildi.

 ***

Devlet Bahçeli’nin üzerinde durduğu konu; bilhassa 15 Temmuz hain darbe kalkışmasından sonra meselenin vatan- millet meselesi olduğu ve şimdi diğer tâli konuların üzerinde durulmasının yersiz olduğuydu.

Bunu da; biz kimsenin şahsı için evet demiyoruz; gidecek başka yurdumuz yok. Ülkemize sahip çıkmak, dış güçlerin hain emellerine karşı durmak için evet diyoruz şeklinde ifade etti.

Norveç’te 5 Fetocu’ya daha sığınma hakkı verildiğini, bu Haçlı kalıntısı Batı zihniyetine karşı milli bir duruş sergilediklerin, bunun başkanlık değil, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” olduğunu ve yönetimde istikrarın sağlanması için evet dediklerinin altını çizdi.

Konuşması sırasında sık sık meydandaki vatandaşlara evet dedirten Bahçeli’nin konuşması yaklaşık olarak 40 dakika kadar sürdü.

***

Bu arada hemen ifade etmeliyim ki; söylediği gibi miting meydanını AK Partililer doldurmadı.

Hatta; ben tanıdık hiçbir AK Partili görmedim.

Bana sorarsanız; bu milli dâvâda onların da mitinge katılmaları gerekirdi ama ne düşündülerse gelmediler.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam