Doğalgazı bırakıp sobaya mı dönelim? « Bursa'da Meydan

12 Ağustos 2022 - 11:44

Doğalgazı bırakıp sobaya mı dönelim?

Doğalgazı bırakıp sobaya mı dönelim?
Son Güncelleme :

12 Mart 2020 - 13:04

468 views
reklam

Son günlerde yağmur gibi mektup yağıyor Bursagaz kullanıcılarına Bursa ‘da. Mektupların sahibi; Bursa gaz Bursa Şehir içi Doğalgaz Dağıtım Ticaret ve Taahhüt A.Ş.
Mektup şöyle başlıyor; Sayın Doğalgaz kullanıcısı
Şirketimiz tarafından müşteri veri güncelleme çalışmaları neticesinde doğalgaz kullanımı yaptığınız ancak 503……… nolu tesisatın doğalgaz sözleşmesinin adınıza olmadığı ve (Şahsın ismini vermiyorum) hususu tespit edilmiştir.
Enerji piyasası düzenleme kurulu müşteri hizmetleri yönetmeliğinin usulsüz gaz kullanımı başlıklı 53 maddesinde; Kendi adına sözleşme yapmadan daha önce aynı adresteki müşteri adına doğal gaz kullanması usulsüz gaz kullanımı kapsamında değerlendirilmektedir.Bu usulsüz kullanımın ortadan kalkması için yönetmeliğin ilgili maddesi gereği doğal gaz sözleşmesini üzerinize almanız gerekmekte olup,sizlerin de bu konuda mağdur olmaması için 30 Mart 2020 tarihine kadar tarafınıza süre verilmiştir.Belirtilen süre içerisinde sözleşme için 4441133 Bursagaz çağrı merkezi ni arayarak telefon ile www.bursagaz.com web sayfamızdan onlaine üye olarak E devlet sistemi üzerinden veya Bursagaz Müşteri Merkezi ne gelerek adınıza sözleşme işlemlerinizi tamamlamanızı aksi halde gaz arzınızı durdurmak zorunda kalacağımız hususunu bilgilerinize ihbar ve rica ederiz. Bursagaz Genel Müdürü. Dilerseniz mektubun içeriğini gelin hep birlikte inceleyelim.
İlk önce ülke genelinde 2019 itibarı ile 14 milliyon 400 bin abone bulunduğu Doğalgaz kullanan vatandaş sayısı 61 milyonun üzerinde olduğu belirtelim.
Bu hafta bu konuyu ele almama bir komşumuzun mektuptan çıkan yazılarla telaş içinde bana gelmesi sebep oldu.Konuyu   köşeme taşıyabilmem için Bursa gaz Esen tepe müdürlüğüne giderek müşteri temsilcisi ile görüşmemde mektuptaki metinden farklı bir şey söyleyemedi.
Şimdi gelelim vatandaşın isyanına;
Kardeşim ben bundan 35 yıl öncesi doğal gazı o günün şartlarında ve kanunlarına uygun olarak 4 katıma doğal gaz aldım.Katlarda ben,oğlum,kızım ve kayınvalidem oturuyordu.Abonelikler benim üzerime yapıldı.35 yıldır tek bir kez ödemelerimde aksaklık olmadı.Kızım,oğlum daire aldılar.taşındılar.Daireleri ihtiyacı olan ailelere düşük fiyatla kiraya verdim.Kimisinin parası kimisinin duası dedim.
Şimdi güncelleme adı altında eski tesisatı değiştirecekmişiz. Sorduk soruşturduk. En ucuz kat değişikliği 8-9 bin TL.İşin garip tarafı 30 Mart tarihine kadar güncelleme yaptığınızda,Bursa gaz temsilcisi evinize gelerek tesisatı kontrol edecekmiş.35 yıl önce kullanım onayı almış olan sistemin gazı kesilecek diyorlar.Ben 35 yıldır usulsüz gaz mı kullandım.Bu uygulama bizleri çaresizliğe itiyor.Ben nerden bulacağım 35 -40 bin TL.Bu güncellemeyi TEDAŞ da yaptı ancak.Vatandaşı böyle bir sıkıntıya sokmadı.Benim adıma kayıtlı binamın devlete vergisini ben veriyorum.Gaz bedeli ödemelerimde ne ben ne de kiracım bir ay bile aksatmıyor.Bizim isteğimiz güncellemeden sonra eğer tesisatımız günün kanun ve yönetmeliklerine uymuyor ise,gazı kesmek yerine insanımıza  1-2 yıl süre verilsin. Milleti sobaya dönmeye mecbur edecekler…
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam