Dr.Fatih Erbakan Bursa'ya neden gelecek? « Bursa'da Meydan

19 Ağustos 2022 - 14:52

Dr.Fatih Erbakan Bursa'ya neden gelecek?

Dr.Fatih Erbakan Bursa'ya neden gelecek?
Son Güncelleme :

11 Ocak 2018 - 20:26

360 views
reklam

Milli görüş lideri merhum Necmettin Erbakan’ın vefatından sonra Fatih Erbakan Prof.Dr.Mustafa Kamalak’in SP genel başkanlığı döneminde danışmanlık yapmıştı.Daha sonrasında kurultay’da genel başkan adayı oldu yeterli oy almasına karşın çizilen oylarla oynanan birtakım oyunlarla genel başkan yapılmadı.Erbakan Vakfı”nı kuran Fatih Erbakan,Türkiye’deki tüm iller ve ilcelerde teşkilatlanmasını tamamladı.Türkiye’de davet edildiği hemen hemen tüm illerde konferanslar vermeye basladı.Siyasi söylemlerden ziyade ahlak ve maneviyat ana başlıklı,günümüzün en büyük tehlikesi olan siyonizm konularını kalabalık konferanslarında anlatıyordu…Kocaeli de Kudüs mitingi gerçekleştiren Erbakan vakfı mensupları harıl harıl çalışıyor.

Peki amaç nedir?

Tabiki temel amaç cihat.Bunun dışında, özellikle son zamanlarda bazı düşünceler var gibi zaten Dr.Fatih Erbakan bunun işaretini vetmişti..

4 Subat pazar günü Taç Mahal’de olacak olan Fatih Erbakan sabah saat 10.00 da genişletilmiş il divan toplantısına katılacak.Toplantı tam gün gercekleşecek özellikle öğleden sonraki oturumda ilçeler raporlarını açıklayacaklar.

İste bu rapor sonucları çok önemli.Yani Bursa ve diğer illerdeki alınan olumlu sonuclar doğrultusunda Dr.Fatih Erbakan yeni bir siyasi olusumun gerçeklesmesine karar verecekler.

Refah partisi donemini yeniden canlandirmak amacı ile 28 şubat tarihinde ‘Yeni Refah Partisi’ni kurabilir..

Bu yazıyi yazdıktan sonra Erbakan Vakfı Bursa il başkanı Naim Öztürk ile bir görüşme gerçeklestireceğim o görüşmede belki bu konuları kendilerine sorabilirim..

Peki bir siyasi parti oluşumu gerçekleşirse neler olabilir?

Efendim bir kulis yazarı olarak eger bu olusum gerçekleşirse edindigim bilgilere göre cok çarpıcı isimler olacak ve belki de gündeme bomba gibi düşecek.Şimdi bu isimleri yazmayalım.

Bir de şu soruya cevap arayalım?

Dr.Fatih Erbakan parti kurarsa AK Parti’yi etkiler mi?

Bu cevabı dikkatle okuyunuz belki de yazının en can alıcı tarafı burası olacaktir?

AK Parti son yıllarda siyasetin o manevi yüzünü kaybetmiş,okey ve tavla oynuyucu sayısı artmış,işini dogru yapanlara karşı ilgi azalmış haliylede küskünlerin sayısı adeta bomba etkisi yapacak sayıda iste bu küskünlerin tercih edecegi yeni bir alan olacaktır.

Meral Aksener, AK Parti’de siyaset yapan ve ayrilmak isteyenlere umut olamadı bu umut Fatih Erbakan olacak gibi gorünüyor bekleyip gorelim..

Buarada dün Erbakan vakfı Yıldırım ilce baskanlığı adına yeni gazetemde bana hat yazısı getiren teşkilat baskanı Recep Baydar’ada teşekkür edelim..

Kalın sağlıcakla..

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam