Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası

En önemli sorun « Bursa'da Meydan

26 Eylül 2022 - 08:51

En önemli sorun

En önemli sorun
Son Güncelleme :

30 Ekim 2019 - 8:03

46 views

Türkiye’nin en önemli sorunu nedir diye sorsak?
 
Eğitim mi?
 
İşsizlik mi?
 
Dinsizlik mi?
 
Terör mü?
 
Ahlak mı?
 
Diyelim ki bu dört madde.Peki eğitim olunca sizce işsizlik çözülür mü? bakın aradan kafasını sokan ”üretim” nasıl da bakıyor öyle!,
 
Peki diyelim ki ”üretim” en önemli sorun ise üretecek kafa,beyinler nerede ki? Kitap okuyan diploma alıyor çağımızda artık o diploma da neredeyse sınıfta kaldı!
 
Terör olduğunu kabul edersek eğer eğitime önem vermek yeterli mi tabiiki değil, dinsizlikten kurtarmak lazım abi peki adamı dindar yaptık o yeterli mi? 
 
Yok efendim yetmez ki? 
 
Dindarlar için kafirin biri bakın ne demiş: ”Bir dinimiz var diye ahlaka ihtiyaç duymuyoruz” çok mükemmel söylemiş on numara bir ifade fakat bu ifadeyi kullanan adamında sakın ideolojisine takılıp gitmeyin demek ki terör de tek başına değil gibi duruyor.
 
Dindarlık artıyor muhafazakarlık azalıyor.Gülmeyin, anketler var bu konuda.. 
 
hatta bir anket sonucuna göre,kendini Cumhuriyetçi/Kemalist olarak tanımlayanlar 2017’ye göre 1 puan artarak, 2018’de 16,9 olurken, Sosyal Demokrat olarak tanımlayanlar 4 puan azalarak, yüzde 6,3 olarak tespit edildi. Buna göre, Dindar/Muhafazakâr toplamı 2014’de yüzde 37,1 iken, 2017’ye kadar artarak yüzde 47,4’e ulaşmışken, araştırmada ilk kez bu toplam 2018’de gerileyerek yüzde 44,4 olarak tespit edildi.

Ne oldu gülüyordunuz?
 
Hayat pahalılığı mı yoksa?
 
Tek bir cevap: çok zengin olmak eşittir ahlaklı mı olunuyor?!
 
Ahlak belanızı versin senin emi…
 
Peki şöyle sorsak daha mı doğru olur?
 
Türkiye’de yalancıktan gülenlerin sayısı gerçekten gülenlerden 1 fazla yani yüzde 99’a yüz de 1 civarı:)
 
İşin gırgırını bırakalım ve köşe yazımın başlığına ben cevap vereyim siz de kendi cevabınızı yorum bölümüne koyun gitsin.
 
Benim cevabım şu, efendim pazarlama şirketine profesyonel olduğunu düşündüğünüz birini alıyorsunuz şirketi dolandırıyor ama samimi ve doğru bir adam alıyorsunuz şirket kâr ediyor!?
 
O zaman Türkiye’nin sorunu neymiş bakalım?
 
Selametle…
 
 
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam