ERMENİSTAN KATLİAMLARI « Bursa'da Meydan

30 Eylül 2022 - 05:31

ERMENİSTAN KATLİAMLARI

ERMENİSTAN KATLİAMLARI
Son Güncelleme :

30 Ekim 2020 - 10:28

42 views

Dağlık Karabağ meselesi yüzünden çıkan savaşta Azerbaycan’in tartışmasız üstünlüğü devam ederken Ermenistan’in sivil yerleşim bölgelerine olan saldırıları sürüyor.
Bu noktada Ermenistan’in savaş hukukunu da ihlal ettiğini görüyoruz. Tabiidir ki savaşların da bir usulü ve hukuku vardır. Birleşmiş Milletler tarafından da bunun denetlenmesi gerekir. Ama ne yazık ki bu denetimin layıkı ile yapılmadığını görüyoruz.
***
İnsan şunu düşunüyor; eğer savaş hukukunu ihlal eden taraf Azerbaycan olsaydı BM ve tüm dünya buna seyirci kalırmıydı?
Maalesef burada çifte standart uygulandığını ve Ermenistan’in kollandığını görmekteyiz.
Azerbaycan bütün üstünlüğüne rağmen  Ermenistan’à karşı aynı şekilde mukabele edip de sivil yerleşim bölgelerini bombalamamaktadir. Savaş kurallarına uygun hareket edip askeri bölgeleri hedef almaktadır. 
Her gün televizyonlardan izliyoruz ki Ermeniler Azerbaycan tarafindan ev, işyeri, fabrika, yaşlı, çocuk, erkek, kadın demeden misket bombaları da dahil olmak üzere bir nevi katliam yaptıklarını, bombalar ve roket saldırıları ile sivilleri hedef aldıklarını görüyoruz.
Ne hazin bir durumdur ki dunya maalesef sessizliğinı korumaktadır.
Bu devirde ve teknoloji ve iletişimin bu kadar arttığı günümüzde artık hiçbir şeyin saklanması mümkün değildir.
Herşey ayan beyan ortadayken ve sivil yerleşim yerleriné olan saldırılar canlı yayınlarda görülürken daha neyi bekliyorlar?
Üstelik Ermenistan tarafından gelen bütün ateşkes çağrılarına uyan taraf yiné Azerbaycan olmuştur ama her seferinde ateşkesi ihlâl eden taraf da hep Ermenistan olmuştur. 
Kısacası bu Ermenistan’à asla guvenilmez. 
Azerbaycan tarafı da aslında bunun farkındadır ama dünyaya karşı uzlaşmaz taraf olarak gözükmek istememektedir.
***
Kim ne derse desin bu sefer Azerbaycan haklı davasında hedefe ulaşacak ve Ermenistan tarafından işgal edilmiş olan topraklarını geri alacaktır.
Türkiye’nin her türlü desteği Azerbaycan ile birliktedir.
Ermenistan’in kural tanımaz bir şekilde Azerbaycan’in sivil yerleşim bölgelerine saldırıp katliam seklindeki hareketleri de Azerbaycan’ı yıldırmayacaktır.
Sonunda Karabağ Azerbaycan’in olacaktır.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam