marmaris escort

Faruk Çelik boş durmuyor! « Bursa'da Meydan

26 Mayıs 2022 - 10:53

Faruk Çelik boş durmuyor!

Faruk Çelik boş durmuyor!
Son Güncelleme :

05 Mart 2018 - 23:40

39 views
reklam

Tarım Gıda ve Hayvancılık eski bakanı Faruk Çelik,pazar günü Bursa medyası ile biraraya geldi.
Bu toplantıya,ben de davetliydim.Açıkçası bakan Çelik’in programlarına ilk defa davet edildim.
Faruk Çelik, Çalışma bakanlığından,Tarım,Gıda ve Hayvancılık bakanlığına kadar kabinede bir çok önemli görevleri üstlendi.
Bir çok farklı branşlarda kabine de görev alınca haliyle, TBMM başkanlığından içişleri bakanlığına kulislerde adı geçti.
Şimdi ise,Şanlıurfa milletvekili olarak görevine devam ediyor.Fakat son aylarda  Bursa’da, çeşitli STK vb programların davetine; Gençlik buluşması,ekonomi vb ana başlıklarda konferans veriyor..
Her siyasetçinin bir özelliğini taşırsam çok donanımlı bir insan olurum diye düşünüyorum..
Mesela; Faruk Çelik’in teşkilatçılık ve siyasi azmi belki de çok az sayıda siyasetçide vardır.
Teşkilatçılığın, yaradılış fıtratı ile ilgili bir özellik olduğuna inanıyorum.”Çok iyi şarkı söylemek,iyi futbol oynamak,çok iyi piyano çalmak gibi bu tip özellikleri taşıyabilmek, “eğitimciler, pedagojik formasyona tabi tutulsalar bile bir dersin içeriğindeki konuları karşıdakine anlatabilmesi,verebilmesi insanın fıtrat özelliği ile ilgilidir”..
Kısacası bağırsanız da çağırsanız da Müslüm Gürses gibi şarkı söyleyemezsiniz sesiniz (yorumunuz) iyi değilse..
Faruk Çelik’inde teşkilatçılık konusunda zaten bağırmasına hatta çağırmasına gerek yok  binlerce insan, Çelik’in güzel sesini duyunca koşarak gelir,toplanırlar zaten..
Bayram değil seyran değil eniştem beni neden öptü!
Bakan Çelik,bu toplantıyı neden yaptı?
Kanaatim şu ki,seçim olmasa da ortada devam eden sürdürebilir bir siyaset var bunun sürdürebilmesi için de bakan olmak şartı aranmıyor tüzükte.
Ekmek aslanın ağzından midesine kadar indiğine göre sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte siyaset yapanlar on kere de bakanlık yapsa hep ilk gün gibi heyecanlı ve güncel olmak zorundadırlar..
Haliyle de Çelik, Bursa için hizmet etmeye devam edeceğiz diyor.
 
Çelik çok sitemkar konuştu!
 
Özellikle ağabeyi Osman çelik ile ilgili problemi olanların direkt yanına giderek istediği şeyi sorabilirler eğer var ise bir haksızlık hukuksuzluk bununda hesabını sorsunlar eğer herşey resmi, bir şekilde ise o zaman haksızlık etmesinler dedi.
 
Yenişehir’de çiftliği olduğuna dair birtakım yazılan yorumlardan dolayı hukuki manada süreç başlatacağını da ifade etti.
 
‘Bugüne kadar hiçbir gazetecinin ne işinden ne de mesleğinden ettim ama bugünden sonra dava açacağımı beyan ediyorum dedi”
 
Siyasetin bir cam gibi şeffaf olduğunu ve o şeffaf camdan kendini göremeyenlerin siyasetçi olmadıklarının da altını çizdi.
 
Büyükşehir belediye başkanlığı ile ilgili yazılan çizilenler  ile ilgili bir düşüncesinin olmadığını fakat 6 yıldır Şanlıurfa’da olduğunu ama hakkında hep konuştuklarını yani varlığının hep devam ettirildiğini de söyledi.
 
Kendilerine şunu sordum?
 
genel manada siyaset yaptığınız süreçte karnenize her geçen gün tercihleriniz hususunda eksi yazıldı bu konuda itirafta bulunabilir misiniz?
 
İki örnek verdim?
 
Birincisi Yıldırım belediye başkanı Özgen Keskin’i tercih ettiniz ama o hem başarısız oldu hem de size ihanet etti.
 
Yine Gürsu belediye başkanı Orhan Özcü de başarısız bir belediye başkanlığı yaptı size ihanet etmese de  bu sadece iki siyasetçi tercihiniz ki daha kaç siyasetçi var bunlar size zarar verdi değil mi?
 
cevap beni çok tatmin etmedi açıkçası :
 
‘ Her belediye başkanının yaptığı güzel hizmetlerin yanında kötü hizmetlerde var dedi ayrıca ,’insan karpuz misali içini açıp nasıl olduğuna dair bakacağımız yok’ dedi.!”
 
Geçenlerde Recep Altepe’nin de AK parti kurucuları ile bir toplantı yaptığını buradan duyurursak siz ne anlarsınız?
 
 
 
 
 
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam