Güncel konular « Bursa'da Meydan

11 Ağustos 2022 - 18:03

Güncel konular

Güncel konular
Son Güncelleme :

21 Temmuz 2020 - 11:25

1.355 views
reklam

Hızla değişen hadiseler karşısında inanın bazen bir konu bitmeden diğer bir konunun başlangıcı yada hiç haberiniz olmadan başka bir konunun ortasına kadar gelinmiş olunuyor.
Hem yereli hem ulusalı bir de üstüne dünyada ki gelişmeleri takip edeceğim derseniz 24 saat zaman dilimi inanın yetmez.
Herkesin bir ilgi alanı mutlaka vardır.Bunun yanında bazı merak ettikleri konuları da takip etme zorunluluğu…
Yerel medya da köşe yazısı yazmak sadece yaşadığın kentin konu ve sorunlarını ele almakla sınırlı olmasa gerek.Öncelikli sıralamada yereli gündemine alıp bahse konu ederiz ama bizleri dolaylı yada direk ilgilendiren ulusal ve uluslararası mevzularda da bir iki çift laf söylemeye hakkımız olduğunu düşünenlerdenim.
En sıcak gündem Ayasofya’nın tekrar Camii kimliğine kavuşup girişi biletle değil o meşhur söz ile abdest alınarak içeri girileceği, uzun bir aradan sonra neredeyse 90 yıl öncesi gibi tekrar kubbelerinde tekbirlerin yankılanıp namaz kılınacak olmasıdır.Bu çok önemli bir gelişmedir.
Ayasofya Camidir. Tarih bu günleri altın harflerle yazacaktır. Emeği geçenleri bu millet yıllar boyu hayır ve dua ile anacaktır. Artık son nokta konulmuş olup konu kapanmıştır.
***
Salgın ile mücadele de gelinen son durum,veriler,istatistik bilgiler artık eskisi kadar millet üzerinde dikkat uyandırmıyor.Normalleşme süreci denilen kavramı bizler “Hayat normale döndü” gibi okumaya başlarsak işte bu olmaz.Her zaman aynı şeyi söylüyorum.Bireysel sorumluluk bilinciyle hareket etmeliyiz.Mesafe,maske,temizlik ve toplu alanlar oluşturmamalı kalabalıklardan uzaklaşmalıyız. Bu kurallara harfiyen uymalıyız.
***
Havaların ısınmasıyla birlikte zararlı böceklerle mücadele daha sık yapılmalıdır.Dikkatimi çeken bir hadise Bursa Büyükşehir Belediyesinin ilaçlama araçlarını geçen senelere kıyasla fazla ortalarda görünmüyor olmasıdır.Ya denk gelmiyoruz yada ilaçlama sıklıkla yapılmıyor.Bu konuda hassas olduğunu bildiğim Büyükşehir Belediye yetkilerinden ilaçlama konusunda bir açıklama yaparlarsa seviniriz.
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam