HALK BANKASI'NDAN AÇIKLAMA VAR! « Bursa'da Meydan

13 Ağustos 2022 - 07:14

HALK BANKASI'NDAN AÇIKLAMA VAR!

HALK BANKASI'NDAN AÇIKLAMA VAR!
Son Güncelleme :

14 Ekim 2016 - 11:30

52 views
reklam

Geçen gün Halk Bankası ile ilgili olarak yazdığım yazı üzerine  bankanın Hukuk Müşavirliğinden tekzip ve düzeltme metni geldi,aynen yayınlıyoruz
 
TEKZİP
Gazetenizin 12.10.2016 tarihli nüshasında Murat Sevinç imzalı köşe yazısı ile, Ülkemizin en önemli ekonomik değerlerinden biri olan Bankamızın itibarına saldırıda bulunulmuş ve suç işlenmiştir.
Basın özgürlüğü ve eleştiri hakkı gibi kavramlara saygı duyuyor ve savunuyoruz. Ancak;
“Halk Bankası tarafından her bir Fetöcüye tam 50 Milyon Dolarlık kredi kullandırılmış, kredilerin içinden Fetö her seferinde payını almış.”
“… bir süre sonra Halk Bankasının iflas etmesinin söz konusu olabileceği ifade ediliyor.”
gibi saçmalıkların basın özgürlüğü ve eleştiri hakkı kavramlarının arkasına sığınılarak açıklanamayacağı son derece sarihtir.
17/25 Aralık sürecinde ve sonrasında Halk Bankasının kimlerin hedefinde olduğunu bir gazetecinin bilmemesi mümkün olamaz. Bu safsataların da aynı şer odaklarınca hazırlandığı ve fırsat bulundukça servis edildiği, diğer bir anlatımla bu yazı ile kirli hedeflere âlet olunduğu âşikârdır.
T. Halk Bankası A.Ş. bütün birimleriyle, bilhassa 17/25 Aralık’tan sonra FETÖ ile ilişkili kişi ve kurumlarla mücadelesini en etkin şekilde sürdürme basiretini gösterebilmiş bir kurumdur. Bu nedenle, saldırıların hedefindedir. Her türlü saldırıya karşı hukuk mücadelesini verme iradesi ve gücüne de sahiptir.
En kısa süre içinde yargısal başvurular yapılarak bu saldırıların hesabı sorulacaktır.
Saygılarımızla.
 
 
T. HALK BANKASI A.Ş.
VEKİLLERİ
Av. Mehmet SEVİMLİ –  Av. Durmuş ÖZTEKİN
 
 
 
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam