İnternet ve sosyal medya « Bursa'da Meydan

19 Ağustos 2022 - 14:19

İnternet ve sosyal medya

İnternet ve sosyal medya
Son Güncelleme :

18 Aralık 2018 - 9:31

54 views
reklam

Hayatımızın tam merkezine oturmuş, tüm işlerimizi artık tuşlar sayesinde yapılabildiğini yeter ki “internet bağlantısında sorun olmasın” gibi bir dünyanın içinde yaşıyoruz. Bizler istesek de istemesek de kendimizi o halka ya da çemberin içinde buluyoruz.
E-devlet üzerinden kişisel tüm işlemlerimizi, kamu kurum ve kuruluşlarına gitmeden internet üzerinde görebiliyor, düzenleyebiliyoruz.
Mobil bankacılık üzerinden tüm bankacılık işlemlerini birkaç tuşla yapabiliyoruz.
E-kitap okuma ile yanımızda kâğıda yazılmış kitap taşımamıza gerek kalmadan istediğimiz zaman ekrandan okuyabiliyoruz.
Gideceğimiz yerin adres tarifi sağa sola sormadan sadece konum yollamakla tam işaretlenmiş yerin kapısına kadar gelebiliyoruz.
Başvurularımız, sonuçlarımız, dileklerimizi ve şikâyetlerimizi yine tuşlar yardımı ile hızlı bir şekilde çözüyoruz.
Şayet varsa pis ve görüntü kirliliğini telefonla görüntüleyip anında sosyal medya hesaplarından paylaşıyoruz. Bir türlü çözüme gitmenin en kısa yolu olarak yine sosyal medya hesapları olarak görüyoruz.
Firmalar, ürün ve tanıtım reklamlarını yine bu tür iletişim kanallarını kullanıyor.
Gelişen dünya sistemi içerisinde kitle iletişim aracı sayılan internet ve sosyal medyayı iyi ve etkili kullananlar bir anda milyonlarca kişiye anında ulaşabilmenin gücünü hissetmektedirler.
Yaklaşan yerel seçimlerde bu etkileşim iletişim yolunu kullanmak, seçmenleri bilinçlendirmek adına son derece önemlidir.
Sosyal medya ve internet hem olumlu hem de olumsuz yönüyle etkili bir yoldur. Kullanıcıların tercihi bu etkili silahı nasıl (olumlu-olumsuz)kullandığına bağlıdır.
 
[email protected]
 
 
 
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam