İstanbul seçimini almak sonuç mu? « Bursa'da Meydan

1 Temmuz 2022 - 08:17

İstanbul seçimini almak sonuç mu?

İstanbul seçimini almak sonuç mu?
Son Güncelleme :

14 Mayıs 2019 - 14:26

29 views
reklam

Türkiye’nin son günlerde en çok konuştuğu konular arasında yer alan İstanbul seçimleri Türkiye’yi epey bir meşgul etmiş durumda.
Oysa ki,  ‘zaman öldürmek en pahalı harcamadır’ 
İnovatif olarak düşünüldüğünde yeni sistemin düşünülmesi ve bu sistemin altyapısı oluşturulmuş olsaydı, belki de bu kadar zaman harcamayacaktık.
Siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. seçmen ise bunun en önemli parçaları olan bireylerdir.
Bireylerin iradesi, devletin yönetim şekline koyduğu ortak iradedir.
Birey iradesini demokrasi kavramı hiçe sayamadığı gibi siyasilerde vazgeçilmez değildir tabir-i caiz ise mezarlıklar vazgeçilmez siyasilerle doludur.
Bu mana da hiç kimse kendisini vazgeçilmez saymayacağı gibi kişilerden ziyade sistemin oluşturulması ve o sistem üzerinden hareket kabiliyeti oluşturulursa gündem bu kadar meşgul olmaz.
Süreç öyle bir hale geldi ki popülasyon üzerinden bir değişiklik yapılacakmış yani  tüm canlıları ilgilendiren bir hal almaya başladı bu olay.
Her gün Tv de bu konu tartışılıyor ve adeta DNA değişikliğine doğru gidecekmiş bir hava estiriliyor.
Siyasi partiler örgüt veya teşkilat yapısını doğru bir şekil de tahlil eder hataları biraz daha kendi için de ararsa konu, danıştay veya sayıştay üyeleri olan yüksek yargı organlarına kadar gitmez ve ‘bağımsız yargı’ meselesi bu kadar ayaklar altına alınmazdı.
İki soru var?
İstanbul seçimleri iptal oldu.
1- AK Parti tekrar seçimleri alabilecek mi?
2- AK Parti İstanbul seçimini alırsa eğer başını iki elinin arasına koyup bu kadar probleme sebep olan teşkilat vb problemleri ciddi mana da çözecek mi?
Yani bir sonuç olacak mı?
Eğer ikinci madde olur ve asıl sonuç olan sebeplerden ziyade müsebbiplere kafa yormaz ise boşuna meşgul oluyoruz demektir.
Türkiye’de CHP iktidar olamaz tartışmalarını 17 yıldır yapan AK Parti iktidarı CHP’yi kendi eli ile İstanbul,Ankara vb yerlerde iktidar yaptı.
O zaman problemi ‘ kendi içiniz de arayın’ bir eczane şifa dağıtıyor ve yılların vermiş olduğu rahatlık ile reçeteler yanlış ilaçlar ile karşılanıyor ise tam da dibinize yeni bir eczane açılır ve şifa dağıtacağını iddia eder bu da en doğal bir süreç haline gelir.
Yazdığınız reçeteye ve verdiğiniz ilaçları tekrar gözden geçiriniz eğer geçirmez iseniz CHP sizin en ağır imtihanınız olacaktır.
Vesselam..
 
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam