marmaris escort

İttifak bozuldu kim kaybedecek? « Bursa'da Meydan

19 Mayıs 2022 - 12:52

İttifak bozuldu kim kaybedecek?

İttifak bozuldu kim kaybedecek?
Son Güncelleme :

25 Ekim 2018 - 10:05

27 views
reklam

AK Parti MHP arasındaki aşk, 24 Haziran seçimlerinde perçinleşmiş ‘Cumhur ittifakına’ yansımıştı…
Fakat son aylarda zamanla düşünce farklılığı kamuoyuna yansıyordu her ne kadar da açıklamalarda şu kılıf aransa da ‘Her partinin işleyişi farklıdır’ ifadeleri çelişkileri kapatmıyordu.
Son dönemde özellikle ‘af konusu’ kamuoyundan ciddi tepki aldı ve AK Parti duruşundan taviz vermedi.
Hatta daha öncesinde Alaaddin Çakıcı’yı MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli’nin ziyaret etmesi Başkan Erdoğan’ı aslında rahatsız etmişti.
Çakıcı’nın geçmişte Başkan Erdoğan ile alakalı söylemlerine bakarsanız daha açık bir şekilde anlayacaksınız.
MHP Genel başkanı Bahçeli, AF konusunu seçim beyannamesine koymuş ve TBMM açılır açılmaz kanun teklifini verecekti.
Sonrasında AF konusunun kapsamı açıklanınca içinden uyuşturucu ticareti vb. iş yapan ciddi sayıda mahkumun çıkarılması AK Parti tabanını ve genel manada rahatsız etti. Dolayısıyla MHP bu meselede fikir ayrılığından dolayı kamuoyunda puan kaybetti. Haliyle de AK Parti bu meselede kazandı.
AND Meselesi aslında bana göre işin bahanesiydi çünkü MHP özellikle AF konusunda manevra yapmak istedi ve istediği de oldu.
Peki koskoca bir siyasi parti olan MHP’de seçim beyannamesine koyduğu bu af meselesini neden enine boyuna, artısı veya eksisi nedir diye tartışmadı ki?
Kendi düşen ağlamazmış!
Devlet koskoca bir gemi gibidir ani manevra yapmamalıdır.
Peki bundan sonra ne olacak?
31 Mart 2019 yerel seçimde AK Parti bu konuyu fırsata çevirirse tekrar yerelde başarılı olacaktır. Hele hele AK Parti’de çok sayıda  belediyenin tartışıldığı halde!
Zaten MHP’nin yerel seçimle ilgili hiçbir zaman hedefi olmamıştır. Geçmişten bugüne bakın her şey ortadadır.
16 Yıldan beri iktidar olan AK Parti’ye ne olursa olsun şans gülüyor her olayın sonucu iktidara yarıyor iktidar rehavete de düşse, hatalardan ders çıkarmasa da her olay lehine dönüyor!
Belediyelerin ciddi şekilde borçlu olmasının ardından AK Parti zaferle seçimi kazansa da para yönetimini çözemedikten sonra bu kazanmak ne işe yarayacak siz de bunu düşünün bence!
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam