İYİ Parti dağılıyor mu? « Bursa'da Meydan

20 Ekim 2021 - 19:45

İYİ Parti dağılıyor mu?

İYİ Parti dağılıyor mu?
Son Güncelleme :

06 Ağustos 2019 - 9:00

14 views
reklam

İYİ Parti’nin iki yıllık bir serüveni olmasına rağmen 4 kurultay gerçekleştirmiş olması ortada bir istikrarsızlığı gösterse de İyi Parti Genel Başkanı Akşener bu konuya, ”Eeee biz de böyle. Biz,kendi delegesinin iradesinden köşe bucak kaçanlardan değiliz. Biz,delegenin imzasını yok saymak için iktidarda yanaşanlardan değiliz. Biz, koltuğumuzu korumak uğruna, kırk takla atanlardan değiliz. Biz, Türkiye için vaat ettiği demokrasiyi,kendi partisinden esirgeyecek kadar şuursuz hiç değiliz” demişti..
Ekim 2017’de kurulmuş bir siyasi partinin bu kadar fazla 1’i olağan olmak üzere 5 olağanüstü kongre gerçekleştirmesinin cevabı bu değildi..
İyi Parti’nin ilk kurulduğu dönemlerde Akşener’in Türkiye genelinde Eskişehir, Bursa ve birçok kentte milyonlarca insanı toplayıp iyi bir heyecan oluştursada ‘siyasi sosyoloji’ diye bir kavram var ya hani bu maalesef tutmadı. ‘Siyasi sosyolojiye’ göre, kamuoyunu çok yakından ilgilendiren radikal ideolojik tabanın tek bir çatı altında fiziken bir arada toplansa da doku bunu kaldırmadı,bünye hazmetmedi ve sahte topluluklar gurubunun fiziken yan yana görünmesinin ötesine maalesef gitmedi.
Geçtiğimiz cumartesi 4.olağanüstü kurultayında her ne kadarda partide ”kurumsallaşma kurultayı” olarak adlandırılsa da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin geçtiğimiz günlerde yaptığı 1 Ağustos tarihinde atmış olduğu Twetter’da, ”MHP’ye geri dönün” çağrısı üzerine ilk tepki gelmişti ve Kocaeli’de iyi partili 2 isim istifa ederek MHP’ye katılmıştı.İyi parti kurucular kurulu üyesi Mehmet Duran Yılmaz ve İyi Parti Gebze İlçe Başkan Yardımcısı Muhammet Ateş
Şimdi akıllara takılan soru 1 Bahçeli’nin: “Fiziken orada,  fikren aramızda bulunan dava arkadaşlarımın müştereken  karar alıp Milliyetçi Hareket Partisi’ne dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmeleri halisane ve samimi beklentimdir” ifadesinden dolayı mı yani gerçekten fiziken MHP’de  fakat ruhen MHP’de olduğu için mi yoksa iyi parti dağılıyor da bu yüzden mi istifa ettiler işte burası işin püf noktası ve köşe yazımızın başlığına cevap bulalım isterseniz eğer bana sorarsanız iyi parti dağılıyor diye herkes safını garantiye alıyor bunun birçok belirtileri hatta ”derin talimatları” var.
Size çok garip gelecek ama iyi parti daha ilk temel hatayı partinin kurucularından Yusuf  Halaçoğlu, Özcan Yeniçeri ve Nevzat Bor, “umut kalmadı” diyerek partiyle yollarını ayırmıştı ve hiç kimse bu konuyu ciddiye almamıştı doğru mu?!
Yine o dönem Prof  Dr. Yusuf Hallaçoğlu ‘Cumhurbaşkanı adayı olarak sahaya çıkan Akşener’i, maalesef partiden az oy almasını da ve yine barajın altında kaldığını da hatırladığım kadarı ile ifade etmişti.
Peki şimdi Akşener’e soruyorum hani siz ‘biz, koltuk koruma derdinde değiliz” diyorsunuz ya baraj altı kalan bir siyasi parti genel başkanı neden o koltukta oturuyor ki?
İşte bu sorunun cevabı olmadığı gibi 4 Ağustos olağanüstü kurultayı Akşener için sadece siyasi bir refleksten öteye gidemez.
Bu hafta önemli şeyler olacak ve yine Ali babacan için perde arkası görüşmeler ile zaman alabora eden gemiyi yan yatıracak fakat koskoca gemi el arabası değil ki hemen yan tatsın.
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam