KAHRAMAN TÜRK POLİSİ « Bursa'da Meydan

7 Ekim 2022 - 06:38

KAHRAMAN TÜRK POLİSİ

KAHRAMAN TÜRK POLİSİ
Son Güncelleme :

18 Ocak 2017 - 10:25

84 views

15 Temmuz hain ve alçak darbe girişimi sırasında gösterdiği fedakârlıkla gücünü ispat eden Polis teşkilatımız, 39 kişinin katil ve yardımcılarını da canlı olarak yakalayarak milletimizin gönlünde taht kurmuştur.
Evet; darbe girişiminden sonra İçişleri Bakanlığına getirilen sevgili okul arkadaşım Süleyman Soylu’nun görevi devralmasıyla birlikte, güvenlik kuvvetlerimizin ne kadar etkili olmaya başladıklarını büyük bir memnuniyetle görmekteyiz.
Göreve, başta PKK olmak üzere bu aziz vatana kasteden bütün terör örgütlerinin kökünü kazımak üzere yemin ederek başlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu teşkilatın da yüksek bir morale kavuşmasını sağlamıştır.
Son derece profesyonel bir şekilde işlenen Reina katliamı üzerine, 2 haftadır uyumadan görev yapan polis teşkilatımız da, bu işi çözmeyi kendisi için bir onur ve şeref meselesi yapmıştı.
İşin üzerine o kadar büyük bir kararlılıkla gidildi ki; çember daraltıldı ve yabancı istihbarat örgütlerinin bütün hain katili kaçırma planlarına rağmen başarılı olamadılar ve Türkiye düşmanlarının kiralık katili,insan ,gözü dönmüş terörist yakalandı.
Hadi bakalım, CİA, MOSSAD, MI6 şimdi ne yapacaksınız bakalım?!…
Bu arada, istihbarat teşkilatımızı da es geçmememiz lazımdır.
Özellikle bu operasyonda onların da büyük katkısı olduğu anlaşılıyor.
İnanıyorum ki, bu sefer hain ve alçak satılık taşeron terör örgütlerinin kökü kazınacak ve milletimiz uzun yıllardan beri süregelen ve bir türlü bitirilemeyen bu terör belasından kurtulacaktır.
Bunun için inanmış ve cesur güvenlik güçlerimize olan itimadımız tamdır.
Rabbim, onları ve milletimizi her türlü şer odaklarının hain planlarından muhafaza eylesin.
 ***
BATI TRAKYA DERNEĞİNDE YÖNETİM DEĞİŞTİ!
Geçen hafta sonu yapılan Bursa Batı Trakya Türkleri Derneği’nin kongresinde 16 yıllık gelenek bozuldu ve yönetim taraf değiştirdi.
Bir önceki başkan Şükrü Köse’nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olması yüzünden tekrar aday olmadığı kongrede ipi göğüsleyen Dr. Ali Emin Latif oldu.
Tabii bu sonuç, yönetimin daha milliyetçi kanadın eline geçmesi olarak yorumlanıyor.
Diğer bir ifade ile iktidar kanadı maçı kaybetti de diyebiliriz.
 ***
Tabi bunun sebepleri uzun uzadıya tartışılacaktır.
Kongrenin iki adaylı olması gergin geçmesine neden oldu.
Batı Trakya Türklerinin sembol isimlerinden Ali Ayazmalı’nın konuşturulmaması ve mikrofonun kapatılması da tepki çekti.
Neyse ki, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın kadirşinaslık yaparak Ali Ayazmalı’ya saat hediye etmesi güzel bir davranış oldu.
Biz de, yeni yönetimi kutlar, hayırlı hizmetlerde yarışmalarını temenni ederiz.
 
 
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam