MARS KOVA GEÇİŞİ ve ETKİLERİ « Bursa'da Meydan

13 Ağustos 2022 - 05:26

MARS KOVA GEÇİŞİ ve ETKİLERİ

MARS KOVA GEÇİŞİ ve ETKİLERİ
Son Güncelleme :

30 Mart 2020 - 22:09

37 views
reklam

Enerji ve mücadele gezegeni Mars, dün itibariyle Kova burcuna geçti.
 
13 Nisan’a kadar etkisini gösterecek Mars Kova geçişi boyunca; tüm insanlığın marjinalite, hümanizm, entellektüalite, bireysellik, özgürlük ihtiyacı, sosyal haklar için mücadele etme ve hakkını arama gibi konularda mücadele vereceği söylenebilir.
 
Özellikle; 30 Mart – 9 Nisan arasındaki süreçte, bu konular üzerinden verilecek mücadelelerde fevri ve hırslı davranmamaya karşı çok dikkat etmek gerekiyor. Şubat ayından itibaren dünya gündemine oturan ve olumsuz çok büyük etkilere yol açan Corona virüsü sebebiyle; insanlar sosyal haklarının ve özgürlükleri için sokağa çıkabilirler ve dünya çapında, sıkıntılı sonuçları olan yağmalama gibi olaylar meydana gelebilir bu dönemde. Fevri hareketlerin sonucu çok kötü noktalara gidebilir. Bu dönemde dünya çapında herkesin, sosyal medya üzerinden gelecek kışkırtmalara karşı çok temkinli davranması gerekiyor.
 
Yine 30 Mart – 9 Nisan arasındaki süreçte; teknoloji veya elektrik sebepli, zamanında üzerine düşülmemiş bir sorun yüzünden, global para piyasalarını etkileyecek ciddi bir sıkıntı da yaşanacağını da düşünüyorum.
 
30 Mart – 9 Nisan arasında elektrikle ilgili problemler, trafo patlamaları, elektrik çarpmaları gibi kazalara karşı da dikkat edilmesi gerekiyor genel olarak.
 
Ülkemiz açısından değerlendirdiğimizde; özellikle 30 Mart – 2 Nisan arasındaki süreçte, ülke ekonomisi ve halkın borçları konusunda önemli kararlar alınabilir. Ancak bu dönemde spekülatif yatırım araçlarında önlenemez yükselişler (özellikle düğünlerde takılan şeydeki artış) olması da oldukça mümkün. Yine 30 Mart – 9 Nisan arasındaki dönem için yukarıda yazdığım olası tüm etkiler bizim için de aynen geçerli.
 
Herkesi daha izole bir hayat yaşamaya mecbur bırakan Corona virüs salgını sebebiyle, özellikle 4 Nisan – 8 Mayıs arasındaki arasındaki süreçte, eşler birbirinin kıymetini daha da anlayabilir ve ilişkilerini daha olumlu hale getirebilirler.
 
Aslında bu virüsle beraber hepimiz, hayat felsefimizi tekrardan sorguluyoruz. Ailenin ve bir olmanın ne kadar önemli olduğunun farkına vararak, hunharca tüketmenin ve borca endeksli bir hayat yaşamanın ne kadar yanlış bir anlayış  olduğunu anlıyoruz giderek.
 
Bugünler de elbet geçecek. Virüs salgınından bize kalan en önemli miras ise; bundan sonra doğru bir insan olmayı başarıp başaramayacağımız olacak…
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam