Merhaba dostlar… « Bursa'da Meydan

28 Eylül 2022 - 03:09

Merhaba dostlar…

Merhaba dostlar…
Son Güncelleme :

02 Ocak 2018 - 23:31

808 views

Değerli dostlar zaman hızlı bir maraton gibi ilerlerken, zaman zaman odaklandığımız hayata, bazen araya sıkıştırdığımız işlerimizle ilişkilerimizle bazen de adeta nefret ettiğimiz bir hal alıyor. Plansız hayatımızda yaşadığımız tüm acılar bizim için bir derstir onu da alabilirsek batarız yavrum misali..

Bazen hayatımız beyazperdedeki filmlerde saklı gibi duruyor; onu da anlamak yetmiyor, kavramak en büyük kabiliyetimiz olsa gerek..

Bazen ‘görevimiz tehlike’ filminde ki gibi hayatımızdaki en büyük düşmana karşı mücadeleye hazırlanırken bazen de hayatımız, adeta ‘tetikçiler’ filminde yıllar sonrasını 2072’lere hedef koyup bir yolculuğa çıkarken suikastçılar ile savaşmaya hazırlar kendimizi.. Yine ‘Yaşam şifresi’ filminde Kaptan Cohtler Setevens’in geldiği yeri dahi hatırlamayan bir hal alırken belki de bir wc’ye sığınırız.. Bazen bir aşk filmi gibi hayatımız yine beyazperde’deki ‘Kadın aklı erkek aklı’ filmine konu olur,şovenist bir karaktere sahip olan Mike’ın zıt ilişkilerden bir yol tutturması gibi.. Bezen de Ben kimim? sorusuna cevap ararız. Who I am? dedikten sonra bir dehanın kendi ülkesinde tanınmış olmasını kabullenemez ve dünyaya ıspat etmeye çalışır!

Ya da yalanı ağaca asarız,anahtarı uzay boşluğuna düşürüp ardından bir de ararız koçum benim be.. Köy’den çıkıp kariyer hayatına bulaşma gayesi ile İstanbul’un keşmekeş trafiğinde ilerlerken ‘lan oğlum önüne baksana’ diyerek sinirlerimizin üstüne bir de elektrik,su faturası çarpar bizi bu hayatta..Hem kariyer yapıp hemde çocuk yapmak isteyen kadınlardan beterdir bizim için hayat..Şehirden köye kaçmakta öyle kolay değildir çünkü arkadan teneke bağlamıştır birileri çalarken birileri oynar misali canımsın benim..

Hayatın eğlenceli yönleride var tabiki.

Çok şaşıracaksınız ama bazen bilimsel konular ile eğlendiğimizde olmuştur. Mesela bilim adamı David Latimer’in ekosistem kurduğu bir şişenin içine aklına ne geldiyse koyup, kapağını yıllar sonra açtığında telgraf çiçeklerinin hala yaşadığını görünce belki kendisi de mutluluktan şaşırdı. Bazende şehir hayatında tanıdığımız en güçlü kabadayının yıllar sonra tesadüfi değil tevafuken bir davet üzerine evine gittiğinizde ayağının biri kesilmiş ve sizden yardım bekleyen o durumunu görünce, yardım ederek dünyanın en mutlu insanı olduğunuzu hissedersiniz.. Bazen de hayatın içine anlamlı bir şekilde baktığınızda; karı koca ilişkileri, çocukların şaşırtıcı sözleri,komşuluk,saygı-sevgi, kuşak çatışmasından doğan maceralara kapılırız ve bir apartamanın penceresinden hayatın en güzel karelerini ışık saçan yüce Allah’ın verdiği o güzel gözler ile bakarsınız.

Ve en önemlisi işte hayatın bir sınav olduğu hakikati gözlerden kaçmamalıdır. Gökyüzüne ve kainata bakarak ne kadar güzel bir şekilde yaratıldığını anlamak en büyük mutluluktur hatta huzurdur o şifreleri görebilmek.

Hayatımıza bir şifre ile bakabilirsek belkide çözemeyeceğimiz bir mesele yoktur inanarak dua ederek.

Efendim Bursa’da Meydan gazetesinde ki ilk köşe yazım, hafta içi hergün sizlerle birlikte olmak umuduyla..

Vesselam…

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam