Mestan bunun neresinde? « Bursa'da Meydan

30 Eylül 2022 - 06:04

Mestan bunun neresinde?

Mestan bunun neresinde?
Son Güncelleme :

05 Ocak 2020 - 23:55

60 views

Geçen haftalarda Bursa Valisi Sayın Yakup Canbolat ile önemli bir süreç başladı.Zaman zaman bu tip düşünceler oluşsada maalesef hayata geçirilemedi ve başarılı olamadılar.
Neydi o süreç?
Bursaspor için yapılacak olan kampanya.

Kampanya için işadamları pek yanaşmadı bunun için de haklı olanlar ile haksız olanlarda vardı.
Haklı olanlar mali olarak ciddi para veripte sonuç göremeyenler ile haksız olanlar bu tip (mali) konulardan dolayı fizana kaçanlar.
Cumartesi günü başta Bursa Valisi Sayın Yakup Canbolat olmak üzere BTSO başkanı İbrahim Burkay,Başbakan eski yardımcılarından Hakan Çavuşoğlu,Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve Bursaspor kulüp başkanı Mesut Mestan, Bursa medyası önüne geçerek BTSO başkanı İbrahim Burkay’ın ağzından çıkacak ifadelere odaklandılar.
“Yeniden Bursaspor” sloganı ile yeni bir heyecan başladı ve Bursaspor’a ciddi finans kaynağı oluşturacak önemli bir hamle fakat ben bundan ziyade çok daha önemli bir ifade yakaladım daha doğrusu dinleyicilerde yakaladı fakat  birazdan yazacağım bu daha önemli bu ifade, Bursaspor’u uzun soluklu nefes aldıracaktır.
Öncelikle Cumartesi günü neler vaat edildi onu konuşalım.
Tam 100 bin forma ve elde edilecek 21.600 bin liralık bir gelir hedefleniyor.
31 Ocak tarihine kadar planlanan bu kampanyada; belediyelere, STK ve ilgili esnaf odalarına pay edilecek.
Bu konu dışında Bursaspor stadının altındaki dükkanlar ile ilgili Alinur Aktaş’a haksızlık etmeyelim çünkü oraya engel olan bir isim vardı ve o isim artık Bursa’da yok detay vermeyeceğim.
Peki Bursaspor kulüp başkanı Mesut Mestan bu kampanyanın neresinde ben bilmiyorum fakat kendilerine şunu teklif ediyorum;70 bin tl alacağını alan Mestan,kendi firmasına olan alacaklıların paralarını Bursaspor’a hibe etsin! Yoksa böyle kulüp başkanlığını ben de yapabiliyorum.
Koskoca kentin Valisi,BTSO başkanı,Milletvekili,büyükşehir belediye başkanı elini taşın altına koyacak siz, süs gibi oturacaksınız!
Yok öyle bir şey…!
Neyse geçelim asıl önemli olan ifadeye.Günümüzde futbolun endüstriyel bir süreç içine girmesiyle birlikte bir çok futbol kulübü şirketleşti.Hatta bunun için de Vanspor bile var.
Bu tip yapısal değişim şart oldu.Artık taş devrinden kalan “dernekler statüsü” rahmetli olsun ve ruhuna El Fatiha diyelim mi?
Futbol pastasından pay almak için kurumsal olmak profesyonelleşmek ile birlikte gelir kaynaklarının arttırılması hedeflenmeli.
Bursaspor futbol kulübünün şirketleşebilmesi için, kent ekonomisine yön veren ve kentin üst düzey yerel liderine,kısacası önemli aktörlere ihtiyaç var.
İste BTSO başkanı İbrahim Burkay’ında bahsettiği konu bu idi.Artık futbolun endüstriyel bir şekilde yapısal değişikliğine yön verilmesi meselesi.
Böylelikle; gelir kaynaklarının arttırılması,rekabetçi olan bu piyasada rolünü iyi biçimlendirmesi ile ciddi fonlardan bu rekabetten dolayı maksimum düzeyde pay alabilmek.
Ve en önemli konu,olmazsa olmaz ise Allah korkusu olan,haram ve helal kavramını uygulayabilen kulüp başkan yöneticileri olmaz ise çabalar boşuna!
Bursaspor’a şimdiden hayırlı olsun bu müjdeler.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam