Mustafakemalpaşa'nın yeni lideri! « Bursa'da Meydan

5 Temmuz 2022 - 19:09

Mustafakemalpaşa'nın yeni lideri!

Mustafakemalpaşa'nın yeni lideri!
Son Güncelleme :

14 Aralık 2018 - 10:59

31 views
reklam

AK Parti aday adaylarının ismi gündeme geldikçe tepki ve yaklaşımları ölçmeye ve değerlendirmeye çalışıyoruz.
Gerek genel merkezin, gerekse il dinamiklerinin yaptığı anketler, kamu araştırmaları ve saha etkileşimlerinden gördüğüm kadarıyla iki isim açık ara önde çıkıyor. Birisi uzun yıllar sonra Gürsu’nun makus kaderini değiştiren Başkan Mustafa Işık. Diğeri ise bölgeden uzun yıllardır temsil ve etkili isim eksikliğini çok fazla hisseden Mustafakemalpaşa’nın bana göre yeni yerel lideri Mehmet Kanar.
Örneğin gelen talep üzerine istifa etmek durumunda kalan Mustafakemalpaşa AK Parti’nin son ilçe başkanı Mehmet Kanar  için şunu özellikle belirtmek isterim; son yıllarda adı hem parti tabanından hem de halk nezdinde heyecan uyandıran, taraflı tarafsız herkesin büyük destek verdiği bir isim hatırlamıyorum.
Mustafakemalpaşa’da saygınlığı, çok temiz ve iyi geçmişi olan Kanar ailesinin son temsilcisi Mehmet Kanar da bu güzel mirası başarıyla taşıyor. Kanar, sözü özü bir olması, dürüstlüğü, çalışkanlığı ve özellikle kararlı duruşuyla öne çıkıyor.
İlçe başkanlığı döneminde özellikle halkın büyük tepkisini çeken önemli projelerin tamamlanmasını sağladığı için gönüllerde taht kuran Mehmet Kanar, bana ilçenin hak ettiği hizmetleri adeta söke söke alan ve ilçenin Bursa siyasetinde öne çıkmasını sağlayan rahmetli Mehmet Gedik’i hatırlattı.
Mehmet Kanar Mustafakemalpaşa’nın özlediği yerel liderlik özelliklerini taşıyor. Bu özellikleri de tüm anketlere de yansıyan Mehmet Kanar hem genel merkez hem de il teşkilatının ismi üzerinde uzlaştığı bir isim. Kısa sürede gösterdiği başarılı ve sonuç odaklı çalışmalarla dikkat çeken Kanar’ın 1976 doğumlu olduğunu da belirtmekte fayda var. İşte siz işinizi dürüst ve çalışkan şekilde yaparsanız, millete hizmet ederseniz millette sizi başının üzerinde taşır.
Ve yine hem başarılı hizmetleri hem de dürüst ve çalışkan kişiliğiyle dikkat çeken Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık. Keza gerek hizmetleri gerekse milletin gönlünde yer edinen bir isim. Önce şov değil, ilçenin temel sorunlarını çözen, ardından vizyon projeleri ile Gürsu’nun Bursa’nın en çok konuşulan ilçesi haline getiren Mustafa Işık’ın sadece örnek spor yatırımları sonucu 17 bin öğrenciden 10 binin spora başlaması, 3 yılda 3500 ödül alınmasının yanı sıra ilçede çocuk ve gençlerin uyuşturucu ve suça bulaşma oranının yüzde 74 düşmesi bile tartışmaya açık değil. Neden mi şimdi bu iki ismi özellikle yazdım. Örnek, çalışkan, dürüst ve millette karşılığı olan isimleri takdir etmeyi boş verin bir de ayak oyunlarıyla yıpratırsanız hem partiniz kaybeder hem de az öz yetişen böyle değerli isimleri kaybedersiniz.
Dip not olarak şunu da ekleyerek yazımızı sonlandıralım: Yapılmak istenen çirkinliklerin, ayak oyunlarının hem genel merkez hem de il farkında, bizden söylemesi.
 
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam