Nagehan Alçı ''VATAN ''DAŞ'lıktan çıkarılsın! « Bursa'da Meydan

20 Haziran 2021 - 03:37

Nagehan Alçı ''VATAN ''DAŞ'lıktan çıkarılsın!

Nagehan Alçı ''VATAN ''DAŞ'lıktan çıkarılsın!
Son Güncelleme :

02 Ekim 2019 - 9:46

reklam

Ak Parti’nin söz de gazetecisi Nagehan Alçı’nın ”Devlet teröristtir” ifadesini kendisine iade ediyorum.
 
Devlet, toprak bütünlüğüne bağlı olarak siyasal bakımdan örgütlenmiş millet veya milletler topluluğunun oluşturduğu tüzel varlıklardır.
 
Peki soruyorum?
 
O dönemin devleti yönetenlerine laf edemeyen aciz varlıklar, bugün, devletin varlığına hakaret ederek, soyut kavramla kavga ettiğini zanneden bu yazar kasanın musluğu kesilmelidir değil mi?
 
Yoksa, yarın başka biri daha bu ifadeyi kullanırsa ‘Çekirge bir sıçrar iki sıçrar üçte ağzına sıçrar”!
 
Ardından, özrü kabahatinden betercesine ” Vatan kutsaldır ama devlet kutsal değildir” ifadesiyle yediği naneyi düzelttiğini zannediyor!
 
Vatan inanışın zaferi; İstanbul’un fethi, Kosova zaferi, Seyyid Çavuş’un Çanakkalesi, Kanuninin Avrupa’ya meydan okuması, Sakarya meydan muharebesi, Bursa’nın fethi ise devlette odur, geri zekalı kadın.
 
Devlet, vatan üzerine inşa edilir ve o devlet bir daha da yıkılmamak üzere yemin edilir, azimle mücadele edilir o zaman devlet ile vatanı birbirinden nasıl ayırabilirsin?
 
Biz enayi miyiz? 
 
Kendi kç…nı kurtarabilmek için ‘, Vatan kutsaldır ama devlet değildir” ifadesini hangi akıl hocan söylediyse derhal bu vatan üzerine inşa edilen devleti terk etsin ve VATAN’ DAŞ’lıktan çıksın!
 
İktidarın yeminli mali müşavir temsilcileri ise bu tip zihniyetlerin iktidara ne kadar yararlı ne kadar zararlı hesabını yapıp bu yazar kasayı derhal uzaklaştırsın!
 
Selametle!
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam