Siyasetin farklı facesi! « Bursa'da Meydan

16 Haziran 2021 - 22:34

Siyasetin farklı facesi!

Siyasetin farklı facesi!
Son Güncelleme :

11 Mart 2020 - 12:49

21 views
reklam

Son yıllarda birçok insanda siyaset sevgisinin adeta bir çocuk gibi büyüyerek meydana çıktığını zaman için de çok daha net bir şekil de görebiliyoruz.

Bu sevginin gayesini çok net…Yazmak gerekirse eğer,aslında toplumsal menfaatleri kişisel menfaatlerin çok çok üstünde olması gerekirken,tam tersi olup adeta bir hezeyana bürünüyor,haliyle de bu ülke her geçen gün kaybediyor.

Aslında siyaset kaybediyor.

Hem de,bir bir kaybediyor..Birer birer kaybediyor..Bireyler olarak kaybediyoruz..Bireylerin yanlış düşünceleri doğrultusunda kaybetmeye de devam ediyoruz.

Çünkü birimiz hepimiz hepimiz birimiz içindir…

Siyasetteki mikrofon meraklılığı ülkeyi ses bombası haline bürüdü.Bu ses bombasından ciddi bir gürültü çıkıyor..Her kafadan bir ses her sesten farklı makam her makamdan bir rütbe her rütbeden de birer ikişer çoğalarak menfaat makamına doğru ilerlediğini görüyoruz.

İlke deseniz o eskidendi.

Eskiden ilke diye bir kavram da yoktu aslında ama işin muhteviyatı kavramsız bir şekil de uygulanıyordu.

Önce Bab-ı aliden geçer sonra da kapıkulu olarak devlet ricalinin sivil ve her türlü özel işlerini yapan insanlar grubu olarak görev yaparlardı.

Neden bahsediyoruz?

CHP Nilüfer ilçe başkanı Fırat Yılmaz daha önce medya da görev almış daha sonra ise içindeki o çocuğu çıkarıp sevmeye başlar,bu sevgi büyür ve ilçe başkanlığına kadar yükselir.

Her yükseliş güzeldir.

Fakat bu güzellikler gönül isterdi ki azimle büyüsün.Ama ne yazık ki hırs ile büyüdüğüne şahitlik ediyoruz.

Hırs ile azim arasında çok büyük fark olduğunu,hırsın; büyümek için her yol mubah olduğunu kabul ettiğini,azim’in ise; hedefe daha doğru bir şekil de yürümek olduğunu hatırlamalıyız.

Bu hatırlatmayı neden yaptık? 

Yılmaz önce iyi bir Mustafa Bozbey’ciyken bir anda konjonktür değişince Bozbey kenara itildi. Nedeni çok basit  Bozbey kazanamadı.

Şimdi ise adeta sistematik hale getirilen günlük siyaset kişisel beklentilerin önünü açtı.Buna dur demek lazım.Şayet “dur diyemiyorsak” vicdanlara seslenip hatırlatmak lazım.

Diğer detaylara gerek yok her detay insanın vicdanında yatar.

Vesselam..

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam