marmaris escort

Siyasetin matruşkaları! « Bursa'da Meydan

17 Mayıs 2022 - 23:45

Siyasetin matruşkaları!

Siyasetin matruşkaları!
Son Güncelleme :

17 Temmuz 2019 - 9:46

29 views
reklam

İzafiyet teorisine göre; Bursa marmara bölgesinin içinde marmara bölgesi Türkiye’nin içinde Türkiye, dünya gezegenin içinde dünya, sonsuzluk üzerine kurulu evrenin içinde iç içe girmiş bir bilim kurgu gerçekleri ile yaşıyoruz.
Her şeyin iç içe girdiği bu kainatta insanlarda iç içe yaşıyor.
AK Parti Milli Görüşün içinde DSP CHP’nin içinde DP DYP’nin içinde her siyasi parti kendi içinde yeni bir parti doğurmuş.
Meral Akşener Refah partisi ve MHP’nin içinden çıkmış İYİ Parti’yi kurmuş Ertuğrul Günay CHP’nin içinden çıkmış AK Parti’de bakan olmuş Erkan Mumcu Anap’tan çıkmış AK Parti’de bakan olmuş Turgut Özal rahmetli Erbakan’ın partisinden çıkmış Anap’ı kurmuş,Mustafa Sarıgül CHP’den çıkmış YTP’yi kurmuş sonra DSP’ye geçmiş miş mış miş kafam döndü gitti..
17 yıldan beri iktidarda olan AK Parti’nin içinden Ahmet Davutoğlu çıkmış yeni bir parti kuruyor Ali Babacan ayrı bir parti kuruyor Abdullah Gül’ün ne nane yediği belli değil siyaset, japon bebek matruşkaya döndü herkes tek bir yerden çıkıyor niye çıkıyor neden çıkıyor? Çıktığı yeri zaten bilmiyor muyuz ? Çıktığı yeri bilmemize yeni bir tecrübe mi çıkacak tecrübeden tecrübe doğar mı? Veya bir siyasetçi bir siyasi parti de yapamadığı şeyleri yapabilmek için mi yeni parti kuruyor pek anlamış değilim.
taban bir partinin içindeyken parti içindeki bir siyasetçi çıkıyor ve peşine parti tabanına ait bir kısım üye de oraya kayıyor yeni açılan bir mağazanın kampanyasına koşar gibi koşuyorlar.
Ne zaman değişecek bu durum nedir bu böyle anlayan var mı?
Bir siyasetçiyi tanıyorken yeni bir siyasi parti de başka şekilde mi tanıma fırsatı doğacak bu ne saçma şey böyle.
Bir siyasi parti olur bu büyük bir tabeladır ve bu partinin bir kitabı olur bu kitap okunur inanılırsa herkes o tabelanın altında toplanır kişiler, tabelanın önüne geçemez bir kurumun kurumsal yapısı olmaz ise sistem değil şahısa göre hareket kabiliyeti oluşur.
Herkes bir tabelanın altında toplanmalı o kınadığınız ‘itaat siyaseti’ ‘gelenek siyaseti’ bu ülkeye kazandırır ve eninde sonunda bu dünya hatta evren  ideolojik siyasete tekrar geri dönecektir.
 
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam