marmaris escort

Sonunda « Bursa'da Meydan

17 Mayıs 2022 - 22:47

Bursadameydan yazarı

Funda KUBAT

Sonunda

Sonunda
Son Güncelleme :

11 Ocak 2018 - 20:29

47 views
reklam

Daha önceki yazılarımda da ele almıştım savunmasız sokak hayvanlarına işkence cezasız kalmamalı , devlet acilen caydırıcı önlem almalı. Tüm hayvan severlerin isteği olan bu konu sonunda Adalet Bakanlığı’nın hayvanlara yönelik işkenceyi önlemek amacıyla hazırladığı kanun ile ilgili tasarının ayrıntıları belli oldu. Tasarıya göre , sahipli yada sahipsiz hayvanlara işkence yapan ve öldürenlere 4,5 yıl , nesli yok olma tehlikesi altındaki hayvanları öldürenlere 7 yıla kadar hapis cezası verilecek. Hayvanları birbirlerine zarar verecek şekilde dövüştürenler 2 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılacak.
Psikologlar hayvana şiddetin kişilik bozukluğu olduğunu söylüyor , hayvana şiddet uygulayan insanın potansiyel katil olduğunu vurguluyor. Bu insanlar toplum içinde tehlike unsuru.
Savunmasız , bu canları acımasızca katleden caniler ile ilgili bu yasal düzenleme kesinlik kazanmalı, yasa derhal çıkmalı. Sosyal medyada okuduğum yorumlarda verilecek cezayı az bulan çok fazla hayvan sever insanlar var, ancak devlet bu konuda bir adım attı duyarsız kalmadı, verilecek olan bu ceza az olsa da sevindirici.
Duyduğum en güzel haber, sonunda savunmasız canlarımızın canını yakan caniler cezasız kalmayacak.
Hayat sadece biz insanlar için değil !
Kadına, çocuğa ,hayvanlara şiddet ,İşkence uygulayan herkese bu dünyada da cezası verilmeli…  
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam