Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket Çanta Çanta aksesuarlar Bebek bakım çantası Spor çanta Okul çantası Laptop çantası Portföy çanta Bel çantası Postacı çantası El çantası Sırt çanta Bebek bakım çantası Omuz çantası

TAKDİR ETMESİNİ BİLMEK « Bursa'da Meydan

27 Eylül 2022 - 10:11

TAKDİR ETMESİNİ BİLMEK

TAKDİR ETMESİNİ BİLMEK
Son Güncelleme :

06 Temmuz 2020 - 10:23

49 views

İnsan adaletli olmalıdır.
Sırf bir taraf oldu diye karşı tarafin yaptığı güzel hizmetleri görmezden gelmek doğru değildir.
Bu millet ve memleket için yapılan çakıl tanesi kadar bile bir iş olsa bunu takdir etmek her şeyden önce bir insanlık gereğidir.
Yıllarca kalkınma yolunda hak ettiği yere gelememiş olan bu ülkenin kalkınması için uğraşan kadrolara destek olmak en önemli görevlerimizden birisidir.
***
Bu ülke uzun yıllar toplu iğneyi bile dışardan ithal eden bir konumdaydı. Kıbrıs harbinde ABD tarafından ülkemize karşı silah ambargosu uygulamış silahlı kuvvetlerimiz zor duruma sokulmuştur. Tamamen dışa bağımlı bir ekonomik sistemle ülkemiz boğuşuyordu. Yerli üretim dediğimizde de en fazla üretilen malların kaporta diyeceğimiz dış aksamını yapabiliyorduk. Biz buna kısaca ithal ikameci sanayi diyoruz. Tofaş ve Reno firmaları Bursa’da fabrika kurmuşlardı ama bunlar ana gövde olarak İtalyan ve Fransız menşeli parçalardan imal ediliyordu.
Kendi kendimize bir otomobil bile yapamaz haldeydik. 
Milletin seçip başa getirdiği hükümetler bir türlü muktedir olamıyorlardı. Türkiye koalisyonlarla idare ediliyor böyle olunca da maalesef başarılı işlere imza atılamıyordu çünkü herkes bir tarafa çekiyordu.
AK Parti hükümetlerine kadar Türkiye istikrar yüzü görmedi.
Türkiye gerçek anlamda huzur sükun ve hizmetle AK Parti döneminde tanışmıştır. 
Gerek alt yapı çalışmalarında olsun gerekse de bilhassa savunma sanayiinde olsun çıtayı oldukça yükseltmiştir. Altay tankları, İHA’lar ve SİHA’lar bu donemde yapılmıştır.
Denizin altından tüneller açıp yollar yapan Türkiye, 3. köprüyü ve İstanbul’a dünya çapında bir havaalanını da kazandırmıştır. Buna körfez köprüsü ve İstanbul- İzmir otoyolunu da ilave edebiliriz. Yine ülke çapında yapılan binlerce kilometrelik bölünmüş otoyolu da hesaba katmamız gerekir. Hava ulaşımında neredeyse bütün şehirlerimize havaalanları yapılmıştır. Artık insanlarımız otobüsle seyahat eder gibi uçakla seyahat etmektedirler.
***
Başta kim olursa olsun yapılan bunca güzel hizmeti takdir etmemek mümkün mü?
Ama maalesef bütün bu yapıları görmezden gelen bir çarpık zihniyet de vardır.
Bunlar sırf partizanlik uğruna iyi kötü demeden her şeye karşı çıkarlar.
Ülkemizin kalkınması yolunda en büyük tökez de bunlardır.
Milletimiz gerçekleri görmekte, yapılan hizmetleri takdir etmektedir.
Bozgunculara da iktidar yüzü göstermeyip o şaşmaz sağduyusu ile hizmet ehlinin yanında yer almaktadır.
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam