TEDBİRLER ARTARKEN « Bursa'da Meydan

30 Kasım 2021 - 23:36

TEDBİRLER ARTARKEN

TEDBİRLER ARTARKEN
Son Güncelleme :

30 Mart 2020 - 12:09

20 views
reklam

Dünya çapında büyük salgın Koronavirüs her geçen gün hızla yayılırken Türkiye de alınmış tedbirlerine yenilerini ekliyor.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın hergün yaptığı düzenli açıklamaları izliyoruz.
Bakanlık bünyesinde oluşturulan Bilim Kurulu da tekliflerini vakit geçmeden bakana, bakan da Cumhurbaşkanına iletiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Bilim Kurulu tekliflerinin hiç vakit geçirilmeden devreye sokulması için azami derecede titizlik gösteriyor.
Hatta Bilim Kurulu’nun tekliflerinin üzerinden bir gün bile geçmiyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan bugünlerde gündüz gece demeden sık sık kameraların karşısına geçip vatandaşlara hitap etmeye başladı. 
En ufak bir ayrıntıyı kaçırmak istemiyor.
Vatandaşları birinci ve en yetkili ağızdan uyarıyor.
***
İletişim konusunda sıkıntı yok.
Bakan sık sık ekranlara çıkıp açıklamalarda bulunuyor ve bütün sorulara içtenlikle cevap veriyor.
Her akşam ilerleyen saatlerde bakan beyin twitter’dan güncel durum paylaşımları oluyor. Bu paylaşımlarda günlük gelişmelere yer veriliyor. Yani kaç test yapıldı,  kaç vaka belirlendi ve kaç ölüm var bunların hepsi açıklanıyor. Böylelikle vatandaşlar da en yetkili ağızdan sağlıklı bilgiler alıyorlar.
***
Virüsün yayılma hızına bağlı olarak hem dünyada ve hem de Türkiye’de alınan önlemlere yenileri ekleniyor.
Bazı ülkelerde sokağa çıkma yasağı bile uygulanırken Türkiye “evde kal” diyor ve zorunlu haller dışında dışarı çıkılması istenmiyor. 65 yaş üzerindekilerin dışarı çıkması ise tamamen yasak.
***
Türkiye’de alınan bütün tedbirlere ek olarak Erdoğan tarafından açıklanan son önlemlerde şehirlerarası ulaşımın valilik iznine tabi olması, valilikler emrinde Koronavirüs Koordinasyon Merkezlerinin oluşturulması, kamu sektöründe olduğu gibi özel sektörde de esnek çalışma sistemine geçilmesi, toplu ulaşım araçlarında sosyal mesafeyi koruyacak şekilde oturulması, bu önlemlerin 30 büyükşehirde öncelikli olarak uygulanması gibi maddeler yer alıyor.
Önlemlerin uygulanma durumuna göre yeni tedbirlerin alınıp alınmayacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.
 
 
 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam