Türkiye'nin geleceği! « Bursa'da Meydan

7 Ekim 2022 - 07:11

Türkiye'nin geleceği!

Türkiye'nin geleceği!
Son Güncelleme :

20 Kasım 2019 - 8:16

44 views

Programına manevi kalkınmaya ve sanayileşmeye önem vererek başlayan bir dönemdi.
25 Mart 1984 yılında ilk yerel seçime Ahmet Tekdal başkanlığında yüzde 4.44 oy alarak Şanlıurfa ve Van belediye başkanlığını kazandılar.
1994 yılında ise yapılan yerel seçimlerde yüzde 19.14 oy alarak başta Ankara ve İstanbul olmak üzere Türkiye’de çok fazla belediye başkanlığını kazanmış oldular.
Yine 24 Aralık 1995 yılında da yapılan genel seçimlerde 21.38 oy oranı ile meclise 158 milletvekili ile girmiş oldular.
28 şubat sürecinde Doğruyol partisi ile kurmuş olduğu koalisyon,güvenoyu almıştı göstermiş olduğu cesaretten dolayı Tansu Çiller de tarihe geçmiş oldu.
O dönemin kahramanı çok olsa da Ali Osman Sönmez’in arka pencereden kaçtığını, çarpraz sorularla mücaadele etmemek adına en güzel hamle idi.
Tarihler 21 Mayıs 1997’i gösteriyordu Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, iktidarda iken RP hakkında, “Lâik Cumhuriyet ilkesine aykırı eylemleri” gerekçesiyle dava açtı ve Refah Partisi, 8 ay süren dava sonunda, 16 Ocak 1998’de Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılmıştı.
Tarihler bu sefer 23 Kasım 2018’i gösteriyordu ve eskimeyen Refah ruhu ‘Yeniden Refah” olarak bu sefer rahmetli Necmettin Erbakan yerine oğlu Dr.Fatih Erbakan sahneye girdi.
Refah ve Yeniden Refah sürecine çok kolay gelinmese de dikkatimi çeken çok önemli bir çözümlememi sizlerle paylaşmak isterim.
Refah partisine ideolojik düzeyde çok fazla siyasi fraksiyonların yaptığı karşı mücaadele varken özellikle de CHP kanadından Refah Partisini kapatıldığına dair pişmanlıklar çok fazla bir şekilde dile getirilmişti.
Ama bugün Fatih Erbakan’a sol veya farklı ideolojik fraksiyonlardan ziyade kendi dünya görüşünden olduğu düşünülen Saadet Partisi ve tarafları ciddi bir kampanya yaparak Yeniden Refah Partisine karşı kin ve düşmanlıklarını aleni bir şekil de belli ediyorlardı… işte bu çözümlememi vicdanlarınıza bırakıyorum ve tarihe de not düşüyorum.
Dr.Fatih Edbakan’ın kurduğu ”Erbakan Vakfı’nıda” hiç giremedik.
17 Kasım 2019 tarihi yani geçtiğimiz pazar günü 10 bin kişilik Ankara arena spor salonunda ‘Yeniden Rdfah Partisi’ 1.olağan büyük kurultayına emniyet kayıtlarına göre 44.bin kişi katılmış ve tarihe damga vurmuştur.
Kurultaya; Nijerya,Sudan, Pakistan,Endenozya, Malezya, Irak,İran,Filistin,Afganistan Rusya, Kıbrıs vs vs.Konsolosluk temsilcileri katılmış oldular.
 
Acaba D60 zirvedi mi kuruluyor? diye de aklıma gelmedi değil.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam