Yerel siyasette son durum! « Bursa'da Meydan

8 Mayıs 2021 - 16:54

Yerel siyasette son durum!

Yerel siyasette son durum!
Son Güncelleme :

12 Aralık 2018 - 9:08

11 views
reklam

AK Parti Genel merkezi bugünden itibaren yerel seçim için adayları açıklayabilir.
Türkiye gündeminde ‘Bütçe Görüşmeleri’ var aynı zamanda İstanbul adayı Binali Yıldırım ile ilgili süreç İktidarın çok fazla zamanını alıyor…
 
Bursa’ya dair bazı düşüncelerimi eklemek istersek eğer, Yıldırım ilçesiyle başlamak isterim. Yıldırım’da Oktay Yılmaz ismi bastırılsa da, bana göre Yılmaz asla Yıldırım’da seçim alamaz bunu bir kenara not ediniz.
 
Yıldırım belediye başkanlığı seçimini alacak iki isim görünüyor, mevcut başkan İsmail Hakkı Edebali ve Mücahit Alkan.
Osmangazi ilçesine bakalım birazda özellikle 500 bin nüfuslu ilçeler ile sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilgileniyor bu manada belki katkımız olabilir diye düşünüyoruz.
 
Osmangazi’de İYİ Parti ile CHP’nin ciddi ittifakı söz konusu ve İYİ Parti CHP’nin güçlü adayı Erkan Aydın’ı destekleyecek.
CHP adayı Erkan Aydın’dan yola çıkarsak eğer AK Parti eski il başkanı Sedat Yalçın’ın MHP kökenli bir siyasetçi olması ile birlikte en zor seçim alınacak bu bölge de.Sedat Yalçın ipi göğüsleyebilir.
 
Nilüfer ilçesinde ise şu önemli tabiiki yarın Mustafa Bozbey’in büyükşehire aday olup olmayacağı netlik kazanacak. Her iki durumda AK Parti’de dengeleri değiştirebilir.
 
Bozbey büyükşehirden olmaz ise Nilüfer de devam edecek haliyle de AK Parti çok güçlü bir aday koymak zorunda.Ankaralı avukat Eda Biberoğlu ismini duyduk,  İMO eski başkanı Necati Şahin adını duyduk çok fazla isim var fakat Necati Şahin daha ağır duruyor gibi.
 
Bir de şu katkıyı koymakta fayda var ki, MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman Bursa ile alakalı ‘İttifak yok’ demişti eğer bu kanaat böyle devam ederse AK Parti adaylarını yazdığımız üzere gözden geçirmek zorunda.
 
Hatta  MHP ile ittifak olsa bile riskli ilçeleri sunduk.
 
***
 
GEMLİK REFİK YILMAZ EV SAHİBİ YAPIYOR
 
Gemlik’in mütevazı belediye başkanı Refik Yılmaz Pazar günü çok önemli bir projenin devamına katkı koydu.
Tamamıyla kendi imkanları ile yaptığı toplu konut çalışmaları yüzlerce insanı ev sahibi yaptı.
Geçen pazar günü 2. etap için 1507 kişinin katılımı ile Yüzde 25’i peşin aylık ‘687’ TL ile kira öder gibi ev sahibi yaptı.İki ay sonra yeni etapta sanıyorum 280 kişi kura çekilişine girecek.
Geçen hafta pazar günü 130 kişi ev sahibi oldu.
 
Öncelikli olarak Gemlik 1.Noter başkatibinin yaptığı çekilişte özellikli insanlar ile başlanması da ayrıca gurur kaynağımız. Şehit yakınlarımız, Gaziler, Engelliler, Emekliler ve bölge sakinleri oldu.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ta bu programa katılarak, kura çekimi gerçekleştirdi ‘687 tl olan kira bedellerinin neredeyse bedavaya geldiğini ifade etti.
AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık ise projenin aylık tutarı olan aylık 950 tl değerini hükümetin almış olduğu enflasyonla mücadele kararına göre 687 olarak değiştirdi.
 
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın ortaya koyduğu Türkiye belediyeciliğine örnek projeler ile görevine devam etmesi bekleniyor.

 

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam